Ηρακλής Ψαχνών-Παναχαϊκή 1-1

Ματς-θρίλερ στα Ψαχνά με την Παναχαϊκή να παίρνει το βαθμό στις καθυστερήσεις!

Ο Ηρακλής Ψαχνών προηγήθηκε με το γκολ του Γουόρντεν στο 83ο λεπτό (με ωραίο γυριστό σουτ) και όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι θα πάρουν το τρίποντο της νίκης στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Football League.

Η Παναχαϊκή, όμως, λυτρώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ζλατκόφσκι να διαμορφώνει το τελικό 1-1. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Παναχαϊκή έχει πλέον 29 βαθμούς, ούσα στη δεύτερη θέση πίσω από την ΑΕΚ, ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών έχει 16 και ισοβαθμεί με τον Παναιγιάλειο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Φοιρός): Μελίσσας, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Ραπτάκης, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου, Τσιμόντζι (80' Σικαλιάς), Μπαλαράμπε, Ίβκοβιτς (86' Νικολίτσης), Ενρίκο, Γουόρντεν (90'+1' Μαναρίτσας)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Παπαδόπουλος, Κοντοχρήστος (72' Καρβουνιάρης), Άλλα (51' Φουρλάνος), Κάργας, Ασίγκμπα, Μπαλού, Γκαντιάγκα, Ζλατκόφσκι, Μπουντόπουλος, Στεργίδης (62' Πατινιώτης), Μαρουκάκης

Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)