Ανατροπές-καταστροφές! Χαμός στο CHL...

Η Ρεάλ προηγήθηκε με 2-0 στην Πολωνία της Λέγκια αλλά στο τέλος πήρε μόνο το βαθμό της ισοπαλίας (3-3). Η Γιουβέντους προηγήθηκε πολύ νωρίς με τη Λιόν, οι Γάλλοι όμως ισοφάρισαν και πήραν τον πόντο. Συνεπής η Ντόρτμουντ, τεσσάρα η εκπληκτική Σεβίλλη.

cristiano ronaldo

Μπορεί να μην είχαμε τα γκολ της Τρίτης, αλλά τα παιχνίδια της Τετάρτης είχαν μεγάλο ενδιαφέρον και εξέλιξη που σε κρατούσε... κολλημένο στην τηλεόραση. Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε 2-0 της Λέγκια, όμως οι Πολωνοί κατάφεραν και γύρισαν το ματς σε 3-2!

Τελικά την... υπερηφάνεια της "βασίλισσας" έσωσε ο Κόβασιστς στο 85ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3. Πλέον η πρωτιά στον όμιλο της Ρεάλ δεν είναι εύκολη υπόθεση.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Σπουδαίο ματς και στην Ιταλία. Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ με... σουπερλιγκάτο πέναλτι του Ιγκουαΐν, όμως η Λυών ισοφάρισε με τον Λακαζέτ, που στο τέλος του αγώνα έχασε μοναδική ευκαιρία να χαρίσει τους τρεις πόντους στους Γάλλους.

Από εκεί και πέρα η Λεβερκούζεν πήρε σπουδαίο διπλό στην Αγγλία επί της Τότεναμ, η Ντόρτμουντ "χρυσό" τρίποντο με την Σπόρτινγκ ( πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση), ενώ Μονακό και Σεβίλλη έκαναν... πάρτι, με τον Φαλκάο να σκοράρει στο Champions League μετά από έξι χρόνια!

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 2/11

Τότεναμ - Λεβερκούζεν 0-1 (Καμπλ 65')

Γιουβέντους - Λυών 1-1 (Ιγκουαΐν 13', Λακαζέτ 85')

Λέγκια - Ρεάλ 3-3 (Οφοέ 40', Ράντοβιτς 58', Μούλιν 83' - Μπέιλ 1', Μπενζεμά 35', Κόβασιτς 85')

Ντόρτμουντ - Σπόρτινγκ 1-0 (Ράμος 12')

Μονακό - ΤΣΣΚΑ 3-0 (Ζερμέν 12', Φαλκάο 28', 41')

Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4-0 (Βιέτο 31', Εσκουδέρο 66', Ενζονζί 80', Μπεν Γιεντέρ 86')

Πόρτο - Μπριζ 1-0 (Πίνα 38')

Κοπεγχάγη - Λέστερ 0-0

Δείτε ΕΔΩ όλα τα γκολ στο Champions League για την Τετάρτη 2/11.

Δείτε ΕΔΩ την αναλυτική βαθμολογία στους ομίλους του Champions League. Επιλέξτε ποδόσφαιρο --> Τσάμπιονς Λιγκ ΟΥΕΦΑ .

ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

21:19
Φίλες και φίλοι καλησπέρα. Σε περίπου 25 λεπτά έχουμε σέντρα στα οκτώ παιχνίδια της Τετάρτης (2/11)
21:20
Ας δούμε και τις αναμετρήσεις:
21:21
Δεν... κρατιούνται οι παίκτες της Ντόρτμουντ
21:23
Στοιχηματικά η μέρα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Το όβερ 3.5 στο Ντόρτμουντ - Σπόρτινγκ είναι στο 2.35, ενώ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ μας έχει συνηθίσει να κάνει 1-2 άσχημα ματς τη σεζόν. Και όταν λέμε άσχημα, εννοούμε να φάει 5+ γκολ. Το όβερ 4.5 για την Σεβίλλη στο 6.75 για όσους θέλουν να ρισκάρουν στον Stoiximan.gr
21:26
100 συμμετοχές συμπληρώνει απόψε στο Champions League ο σπουδαίος Τζίτζι Μπουφόν

Group E
ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Σιντιμπέ, Γκλικ, Ζέμερσον, Μεντί, Φαμπίνιο, Μπακαγιοκό, Λεμάρ, Μπερνάρντο Σίλβα, Ζερμέν, Φαλκάο.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Ακινφέεβ, Μάριο Φερνάντες, Ιγκνασέβιτς, Αλεκσέι Μπερεζούτσκι, Σένικοβ, Βέρνμπλουμ, Νάτχο, Γκολοβίν, Τόσιτς, Ιόνοβ, Στράντμπεργκ.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Γουόκερ, Ντάιερ, Βερτόνχεν, Μπεν Ντέιβις, Γουανιάμα, Μουσά Ντεμπελέ, Ντέλε Άλι, Μουσά Σισοκό, Έρικσεν, Σον Χέουνγκ-Μιν.
ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Χένριχς, Τοπράκ, Τα, Ουεντέλ, Μπάουμγκαρτλινγκερ, Αράνγκις, Καμπλ, Μπραντ, Μεχμέντι, Χαβιέρ Ερνάντες.

Group F

ΛΕΓΚΙΑ: Μάλαρτζ, Μπερεσίνσκι, Ρζεζνίτσακ, Πάζνταν, Χλούσεκ, Κοπτσίνσκι, Μουλέν, Οτζίτζα-Οφόε, Γκιλιέρμε, Ράντοβιτς, Νίκολιτς.

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Νάτσο, Φάμπιο Κοεντράο, Κρόος, Κόβατσιτς, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά, Μοράτα.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπούρκι, Γκίντερ, Παπασταθόπουλος, Μπάρτρα, Ραφαέλ Γκερέιρο, Βάιγκλ, Γκονσάλο Κάστρο, Γκέτσε, Πούλισιτς, Ουσμάν Ντεμπελέ, Αντριάν Ράμος.
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Ρουί Πατρίσιο, Πάουλο Ολιβέιρα, Ρούμπεν Σεμέντο, Κοάτες, Ζέεχελααρ, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Μπρούνο Σέζαρ, Στσελότο, Ζέλσον Μαρτίνς, Μπράιαν Ρουίς.

Group G

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Όλσεν, Άνκερσεν, Ματίας Γέργκενσεν, Αουγκούστινσον, Κβιστ, Ντιλέινι, Βέρμπιτς, Φαλκ, Σανταντέρ, Κορνέλιους.
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Λουίς Ερνάντεθ, Χουτ, Μόργκαν, Φουχς, Ντρινκγούοτερ, Αμάρτεϊ, Μαχρέζ, Σλουπ, Μούσα, Βάρντι.

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Φελίπε, Μαρκάνο, Αλέξ Τέλες, Ντανίλο Περέιρα, Έκτορ Ερέρα, Οταβίνιο, Όλιβερ Τόρες, Αντρέ Σίλβα, Ντιόγκο Ζότα.
ΜΠΡΙΖ: Μπουτέλ, Φαν Ράιν, Πουλέν, Ντένσβιλ, Κουλς, Κλαουντεμίρ, Τομάς Πίνα, Φόρμερ, Εμ'Μπομπό, Αμπντουλάιγ Ντιαμπί, Ουέσλεϊ.

Group H

ΣΕΒΙΛΛΗ: Σέρχιο Ράμος, Μαριάνο, Μερκάδο, Ραμί, Σέρχιο Εσκουδέρο, Κρανεβίτερ, Εν'Ζονζί, Γκάνσο, Φράνκο Βάσκες, Βιτόλο, Βιέτο.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ (5-4-1): Λιβάκοβιτς, Στογιάνοβιτς, Σιγκάλι, Σίλντενφελντ, Μπένκοβιτς, Πίβαριτς, Πάβιτσιτς, Πάουλο Μασάντο, Σουντανί, Τσόριτς, Χούνιορ Φερνάντες.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Ντάνι Άλβες, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Εβρά, Μαρκίζιο, Στουράρο, Κεντίρα, Πιάνιτς, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν.
ΛΙΟΝ: Άντονι Λόπες, Ραφαέλ, Ντιακαμπί, Μαμάνα, Μορέλ, Γκοναλόν, Τολισό, Γκεζάλ, Ρίμπους, Φεκίρ, Λακαζέτ.
21:43
Έτοιμος να πιάσει τα 100 γκολ ο Κριστιάνο!
21:45
Σέντρα στα παιχνίδια μας!
21:46
Χθες είχαμε 23 γκολ στα 8 παιχνίδια. Σήμερα κάτι μας λέει πως πάμε για παραπάνω.
21:47
ΓΚΟΛ (Μπέιλ): Η Ρεάλ Μαδρίτης ανοίγει το σκορ στο 1ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ στο 1ο λεπτό από τον Μπέιλ. Δεν φέρει ευθύνη ο Μάλαρτζ!
21:48
Το γκολ του Ουαλού
21:49
Συμπληρώσαμε πέντε λεπτά αγώνα
21:51
Πιέζει η Σπόρτινγκ την Ντόρτμουντ στα πρώτα λεπτά!
21:52
Μετά τους Πίρλο και Μαλντίνι ο Μπουφόν συμπλήρωσε 100 συμμετοχές στο Champions League. Στα 42 από αυτά δεν έχει δεχθεί γκολ!
21:55
Καλά παιχνίδια μέχρι στιγμής, οπότε περιμένουμε να μπουν 2-3 γκολ μέχρι το 20ο λεπτό.
21:57
Ο Μπέιλ υπέγραψε την Δευτέρα ανανέωση στο συμβόλαιο του με αστρονομικές αποδοχές και λίγες μέρες αργότερα σκόραρε το γρηγορότερο γκολ της Ρεάλ στην διοργάνωση.
21:57
Στοιχηματακιας : η Σεβιλη πως παιζει?
21:58
Έχει την κατοχή η Σεβίλλη, αλλά λείπει το γκολ.
21:58
ΓΚΟΛ: Γιουβέντους με πέναλτι (ανύπαρκτο), Ντόρτμουντ και Μονακό σκοράρουν.
21:58
Tasos : Kalhspera k apo mena,kalh podosfairikh vradia.
21:59

21:59

22:00

22:00
Όλα τα γκολάκια εδώ!
22:01
Τέσσερα γκολάκια μέχρι στιγμής. Μέχρι το ημίχρονο θα είναι τουλάχιστον 8 πιστεύω και η Ρεάλ θα έχει το λιγότερο δυο.
22:03

22:04
Έτσι πήρε το πέναλτι η Γιουβέντους
22:05
alex : η λεστερ πως παει
22:05
Μοιρασμένο παιχνίδι. Η Κοπεγχάγη πατάει καλύτερα.
22:07
mixalis : g-g Εβαλα τη λεστερ με κοπεγχαγη το μονο που φοβαμαι. τι πισστευεις?
22:08
George : Η τοτεναμ πως παίζει ?
22:08
Δεν παίζει καλά η Τότεναμ μέχρι στιγμής με την Λεβερκούζεν να έχει τον έλεγχο. Καλό σημείο Μιχάλη, υπομονή νωρίς είναι ακόμα.
22:09
Ο Ακινφέεφ μετρά 41 παιχνίδια από το 2006 όπου έχει δεχθεί γκολ στο Champions League! Το λες και σούπερ αρνητικό ρεκόρ.
22:11
Στοιχηματακιας : Μπορει να προηγηθει απο ημιχρονο η Σεβιλη?
22:11
Μαζί σου φίλε γιατί την έχω ποντάρει όβερ 4.5 γκολ!
22:11
Επικίνδυνη η Μπριζ μέσα στην Πορτογαλία και μάλιστα έχασε μια καλή στιγμή.
22:14
ΓΚΟΛ: Η Μονακό κάνει το 2-0 με την ΤΣΣΚΑ!
22:14

22:14
Το γκολ της Μονακό ο Φαλκάο! Λέτε να επέστρεψε για τα καλά;
22:15
ΓΚΟΛ: Η Σεβίλλη ανοίγει το σκορ! Το περιμέναμε αυτό το γκολ!
22:16
oElvetos : Εκει που εχουν πεσει ολα τα λεφτα, εκει θα πεσει και ο κουβας στο 1ο ημιχρονο
22:16
Tasos : Giwrgo ti pisteueis oti tha kanoun aurio oi ellhnikes omades?exei apousies o pao.
22:17
Να μην φάει γκολ ο Παναθηναϊκός δύσκολο φίλε μου. Μπορεί όμως τη νίκη, το πιστεύω αλλά στοιχηματικά... μακριά. Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα κερδίσει εύκολα ή δύσκολα, ενώ ο ΠΑΟΚ πρέπει να δούμε αν θα σκοράρει. Αν το βάλει γρήγορα, θα το πάρει ξεκούραστα.
22:17
Τακης : να εχεις παιξει under ομαδα του ζαρντιμ κ να ειναι ηδη 2-0... μην σε τυχει
22:18
Λάθος φίλε μου, η Μονακό τελευταία παίζει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Ειδικότερα φέτος. Δεν είναι κακό να ποντάρεις Μονακό όβερ 3.5 γκολ σήμερα ή όβερ 2.5.
22:18
oElvetos : Ειδα αυριο το διπλο του Ολυμπιακου στο 2,00+ Ευχαριστω θα το παρω!
22:19
Δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο, αλλά λόγω απόδοσης αξίζει. Με διπλό καθαρίζει ο Ολυμπιακός.
22:20
ΓΚΟΛ: Η Ρεάλ κάνει δυο τα τέρματα της. Αν μας ακούσατε νωρίτερα πήγατε ταμειάκι...
22:20
Άδειο το γήπεδο της Λέγκια λόγω τιμωρίας
22:21
Το 2-0 της Ρεάλ από τον Μπενζεμά
22:22
ΓΚΟΛ: Η Πόρτο ανοίγει το σκορ με τον Αντρέ Σίλβα!
22:22
Tasos : An o pao nikhsei pisteuw oti tha nai me 1 gol diafora giwrgo.
22:22
Ας κερδίσει να πάρει τους βαθμούς και ας είναι όπως θέλει φίλε.
22:23
Φτάσαμε τα οκτώ γκολ όπως είπαμε και τα δυο από την Ρεάλ. Η Σεβίλλη τώρα να μας κάνει το χατήρι...
22:24
ΓΚΟΛ: Η Λέγκια μειώνει σε 2-1! Να το πρώτο όβερ σήμερα.
22:24
Tasos : Sigoura.na parei kai kana vathmo h ellada.
22:25
Άπιαστο το γκολ της Λέγκια!
22:25

22:26
ΓΚΟΛ: Και τρίτο γκολ η Μονακό ξανά με τον Φαλκάο!

22:29
Να κάνει και χατ-τρικ όμως να πάμε ταμείο.
22:30
Πρώτο γκολ για τον Ρανταμέλ Φαλκάο στο Champions League από το 2010!
22:30

22:31
Με δέκα παίκτες η Ντιναμό Ζάγκρεμπ!
22:33
Ο Ομπαμεγιάνγκ έμεινε εκτός αποστολής δέκα λεπτά πριν το ματς της Ντόρτμουντ με την Λεβερκούζεν. Διαβάστε το λόγο ΕΔΩ
22:33
Alex4 : 2-3 dortmund και γιουβε,1 μονακο τοτεναμ.πως με βλεπετε?
22:34
Η Τότεναμ με φοβίζει μόνο, αλλά είσαι σε καλό δρόμο. Αν δεις πως σε πληρώνει καλά, κλείσει το στοίχημα σου.
22:38
Λεωνιδας : Εχω παιξει 1-1 τη σεβιλλη
22:39
Με φέρνεις σε δύσκολη θέση, γιατί την έχω πιστέψει πολύ την Σεβίλλη.
22:39

22:44
mixalis : δεν εχω εικονα απο τα ματς δυστηχως. θελω g-g λεστερ και τοτεναμ και over 2,5 τη γιουβε. σε καλο δρομο νομιζω ειμαστε αλλα θελει γκολ στα πρωτα λεπτα του 2ου τι πιστευεις?
22:44
Στοιχηματακιας : Εχω και παιζει οβερ την Γιουβεντους. Μπορει αρκει να βαλει και γκολ η Λυων! εχω κανει την τριαδα Μοναψο 1 Σεβιλη ημ-τελ 1/1 και οβερ την Γιουβεντους-Λυων.
22:44
Το θέμα δεν είναι τι πιστεύουμε, αλλά τι θα έρθει.
22:45
Σε λίγα λεπτά ξεκινά το δεύτερο μέρος.
22:47
Περίεργο ματς στην Αγγλία και το Τότεναμ - Λεβερκούζεν. Οι Γερμανοί έχασαν δυο μεγάλες ευκαιρίες.
22:47
Παύλος. : Καλησπέρα.Ποιος πιστεύεις ήταν ο λόγος που υπέστη αγωνιστική καθίζηση η Μπαρτσελόνα χθες το βράδυ και ήταν άλλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο;
22:47
Την ξέρει καλά την ομάδα ο Πεπ φίλε, οπότε χτύπησε στα σωστά σημεία. Το περίμενε καιρό αυτό το παιχνίδι.
22:49
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
22:50

Γιουβέντους - Λυών 1-0 (Ιγκουαΐν 13')
Λέγκια - Ρεάλ 1-2 (Οφοέ 40' - Μπέιλ 1', Μπενζεμά 35')
Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-0 (Βιέτο 31')
22:52
Η Τότεναμ έχασε μία καλή στιγμή για να ανοίξει το σκορ.
22:52
Φώτης: : Καλησπέρα σας.Η Μπαρτσελόνα δεν παίζει με ένταση στο παιχνίδι της.Το ίδιο ισχύει και για τη Ρεάλ Μαδρίτης.Στα δικά μου μάτια η Μπάγερν Μονάχου φαντάζει το πρώτο φαβορί.Εσύ ποιος πιστεύεις θα το πάρει και μία πρόβλεψη για το ντέρμπι αιωνίων την Κυριακή.
22:53

22:55
Συμπληρώσαμε 52 λεπτά αγώνα
22:57
Φώτης: : Πιστεύεις πως θα το πάρει πάλι η Ρεάλ;Μου φαίνεται πολύ δύσκολο.Δέχεται γκολ σχεδόν σε κάθε παιχνίδι.Δεν μου έκανες πρόβλεψη όμως για το ντέρμπι.
22:57
Είναι νωρίς ακόμα φίλε μου. Από τους "16" και μετά θα δούμε. Να βγουν και τα ζευγάρια.
22:57
Δεν έχει μπει γκολ στο δεύτερο μέρος ακόμα.
22:59
Πιέζει η Σεβίλλη, αλλά δεν σκοράρει ακόμα.

23:06
Η Ρεάλ Μαδρίτης από το 2-0 είδε το σκορ να γίνεται 2-2. Πολλά τα παράπονα από τον Ζιντάν.

23:13
Δεκατρία γκολ μέχρι στιγμής. Περιμένουμε άλλα 3-4 μέχρι το τέλος.
23:15
Στοιχηματακιας : Αλλα 2 γκολ στο γιουβεντους - λυων
23:15
alex : θα βαλει κανενα γκολ η τοτεναμ?
23:15
Πρέπει γιατί χάνει 1-0. Δεν είναι σε καλή κατάσταση τελευταία.
23:17
Πολλά τα νεύρα από τους παίκτες της Τότεναμ που δεν μπορούν να κρατήσουν τη μπάλα.
23:17
sakis : Tottenham 2-2 teliko
23:18
Καθόλου γούρικο το Γουέμπλεϊ
23:20

23:22
ΓΚΟΛ: Η Σεβίλλη κάνει τρία τα τέρματα της!
23:24
ΓΚΟΛ: Η Λέγκια κάνει το 3-2!! Τρομερή ανατροπή!
23:25

23:26
ΓΚΟΛ: Η Λυών κάνει το 1-1!
23:28

Σεβίλλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3-0 (Βιέτο 31', Εσκουδέρο 66', Ενζονζί 80')
23:28
Andreas LongBeach : "Δεκατρία γκολ μέχρι στιγμής. Περιμένουμε άλλα 3-4 μέχρι το τέλος. " ... prepei na arxisw an paizw stoixima mazi sas