Ματζουράκης: ''Ίσως αλλάξουμε συνταγή''

Ο Γιάννης Ματζουράκης άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να προβεί σε αλλαγές στα επόμενα παιχνίδια της Καλλονής.

Ο προπονητής της Καλλονής είπε αρχικά μετά τη λευκή ισοπαλία με τον Πλατανιά: ''Ήταν ένα ωραίο και ανοιχτό παιχνίδι το σημερινό. Είχαμε έξι τελικές εμείς και τρεις ο αντίπαλος στο πρώτο ημίχρονο,. Όμως δεν φτάσαμε στο επίπεδο που θέλαμε.

Χάσαμε ένα ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο βρήκαμε καλύτερο ρυθμό και πιέσαμε πολύ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε δύο πολύ καλές ευκαιρίες αλλά δεν ήρθε το γκολ. Τα παιδιά δούλεψαν στο δεύτερο μέρος για τη νίκη''.

Εν συνεχεία ο έμπειρος τεχνικός προσέθεσε: ''Όλες οι ομάδες έχουν πρόβλημα στις κλειστές άμυνες. Δείτε και τις μεγάλες ομάδες. Όταν έχουμε ξανά στη διάθεσή μας 1-2 παίκτες που είναι τραυματίες, θα είμαστε καλύτεροι. Ίσως και να αλλάξουμε συνταγή''.