Μικρά-Μικρά από το ΟΑΚΑ

Ρεπορτάζ: Γιάννης Κυφωνίδης, Ζαφείρης Φαφούτης

*** Ενας πρώην «ουδέτερος» βρέθηκε στα επίσημα του Ολυμπιακού Σταδίου. Ο λόγος για τον τέως παίκτη του Παναθηναϊκού, Αγγελο Μπασινά, ο οποίος παρακολούθησε το ντέρμπι.

*** Για μία ακόμη φορά το παρών σε αγώνα της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ έδωσαν αρκετοί άνθρωποι από τον καλλιτεχνικό χώρο.

*** Εξαλλα ήταν τα πανηγύρια μεταξύ Νικολαϊδη και Ιβιτς στο γκολ του Γιώργου Αλεξόπουλου.

*** Πριν την έναρξη του ματς, τα μάτριξ του γηπέδου έπαιξαν βίντεο αφιερωμένο στις μεγάλες μορφές της ΑΕΚ. Το αξιοσημείωτο ήταν πως στο βίντεο υπήρχε και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς!

*** Στις 19:12 βγήκε για προθέρμανση ο Στέφανο Σορεντίνο και τρία λεπτά αργότερα ο Αντώνης Νικοπολίδης.

*** Στις 18:15 έφτασε στο ΟΑΚΑ η αποστολή της ΑΕΚ και πέντε λεπτά αργότερα η αποστολή του Ολυμπιακού. Οι αστυνομικές δυνάμεις ήταν αρκετές ώστε να μην δημιουργηθούν παρατράγουδα.

*** Ο Χρήστος Καρβουνίδης και ο Αντώνης Μήνου αποβλήθηκαν από τον πάγκο της ΑΕΚ επειδή διαμαρτυρήθηκαν έντονα προς τον διαιτητή της αναμέτρησης.

*** Εντονα ζούσε το ντέρμπι ο Φερνάντο Σάντος, σε αντίθεση με τον Τροντ Σόλιντ που ήταν πιο ήρεμος και συζητούσε με τους βοηθούς του.

*** Ο Γιώργος Αλεξόπουλος είναι ο πρώτος παίκτης της φετινής περιόδου που «παραβίασε» την άμυνα του Ολυμπιακού.