Νέα γκέλα: στο -13 από την κορυφή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με περιπετειώδες γκολ του Ιμπραχίμοβιτς όμως έφυγε με πικρή γεύση στο στόμα από το "Goodison Park" αφού ισοφαρίστηκε στο 89' (VIDEO).

© REUTERS

Δεν λέει να... σηκώσει κεφάλι! Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 42ο λεπτό στο "Goodison Park" με εντυπωσιακό γκολ από τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς (η μπάλα μετά το πλασέ του χτύπησε δύο φορές στο αριστερό δοκάρι πριν περάσει την τελική γραμμή της εστίας παρά την προσπάθεια του Φούνερ Μόρι να αποτρέψει το 0-1) όμως ούτε αυτή τη φορά μπόρεσε πάρει το τρίποντο.

© REUTERS

Μοιραίος για την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο ήταν ο Μαρουάν Φελαϊνί, με τον Βέλγο διεθνή μέσο να ευστοχήσει αμπαίνει ως αλλαγή στο 85' και δύο λεπτά αργότερα να μαρκάρει αντικανονικά τον Γκουέιγ μέσα στη μεγάλη περιοχή, για να επιτρέψει στον Μπέινς ναπό την άσπρη βούλα γράφοντας το τελικό 1-1.

© IAN HODGSON

Αυτή ήταν η τρίτη σερί ισοπαλία και το 7ο ανεπιτυχές αποτελέσμα για τους "κόκκινους διαβόλους" στις 8 τελευταίες αγωνιστικές, με την απόσταση πλέον της 8ης Γιουνάιτεντ από την πρωτοπόρο Τσέλσι να βρίσκεται πλέον στους 13 βαθμούς και από την 4η Μάντσεστερ Σίτι στους 9!

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, δεν αποκλείεται να τιμωρηθεί και ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς, ο οποίος κατά τη διάρκεια του αγώνα χτύπησε στο κεφάλι με το παπούτσι του τον Κόουλμαν (αποχώρησε 15 λεπτά αργότερα όντας ζαλισμένος), με την κίνηση αυτή να μην γίνεται αντιληπτή από τον διαιτητή αλλά να "συλλαμβάνεται" από τις τηλεοπτικές κάμερες.

ΕΒΕΡΤΟΝ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ 1-1