Ο κομμωτής του Ρέαμπτσουκ φωτογράφισε το πρησμένο πόδι του Μολδαβού από το ματς με την Άιντραχτ

Το σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε από τον Μπάρκοκ στο παιχνίδι με την Άιντραχτ είχε ως αποτέλεσμα να πρηστεί το πόδι του Όλεγκ Ρέαμπτσουκ, με τον κουρέα του παίκτη του Ολυμπιακού να αποκαλύπτει το μέγεθος του τραυματισμού του μέσω φωτογραφίας.

Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Άιντραχτ το βράδυ της περασμένης Πέμπτης για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League άφησε μία ολότελα πικρή γεύση στον Όλεγκ Ρέαμπτσουκ.

Τόσο γιατί το φινάλε βρήκε τους πρωταθλητές Ελλάδας να γνωρίζουν μία ήττα-μαχαιριά (1-2) στην προσπάθειά τους για την κατάκτηση της πρώτης θέσης αλλά και γιατί ο ίδιος δέχτηκε στο 29ο λεπτό ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα από τον Μπάρκοκ.

Για εκείνο το φάουλ ο αμυντικός των Γερμανών αντίκρισε την κίτρινη κάρτα όμως θα έπρεπε να δει την κόκκινη κάρτα, κάτι που δεν έγινε από τη στιγμή που η φάση δεν ελέγχθηκε από το VAR το οποίο δεν λειτούργησε για ένα 20λεπτο στο πρώτο μέρος.

"Απορώ πως δεν δόθηκε κόκκινη κάρτα στο μαρκάρισμα πάνω μου", ήταν το χαρακτηριστικό σχόλιο του Ρέαμπτσουκ στις δηλώσεις που έκανε μετά το φινάλε του αγώνα ενώ είναι εντυπωσιακό πως δύο ημέρες μετά, βγήκαν στη φόρα και τα αποτελέσματα του σκληρού μαρκαρίσματος του παίκτη των αετών της Φρανκφούρτης.