Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι... on fire!

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι καταιγιστικός στο πρώτο του ματς στην εθνική Πορτογαλίας μετά τον τελικό του Euro 2016, πετυχαίνοντας χατ-τρικ κόντρα στην Ανδόρα σε 47 λεπτά (videos)!

Η επιστροφή του Κριστιάνο Ρονάλντο στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του μετά τον τελικό του Euro 2016 (είχε μεσολαβήσει ο τραυματισμός του) στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, με τον 31χρονο σούπερ σταρ να σμπαραλιάζει την άμυνα της Ανδόρας για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

Ο "CR7" άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ευρώπης μόλις στο 2ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 4' (!) ενώ στο 47' έγραψε το 4-0 κάνοντας χατ-τρικ, που ήταν μάλιστα το 4ο στην καριέρα του με την εθνική Πορτογαλίας (όλα σε ματς προκριματικών).

Δεν έμεινε όμως μόνο εκεί αφού στο 70' έκανε το 5-0 για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος ( 6-0 το τελικό σκορ) πετυχαίνοντας μάλιστα για πρώτη φορά στη καριέρα του με την εθνικη Πορτογαλίας τέσσερα γκολ στο ίδιο παιχνίδι.