Ο Βλαχοδήμος στην κορυφαία 11άδα της 4ης αγωνιστικής

Αν και δέχθηκε πέντε γκολ, στην ήττα (5-2) που γνώρισε η Μπενφίκα στο Μόναχο από τη Μπάγερν, ο Οδυσσέας Βραχοδήμος συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία 11άδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League.

PHOTO CREDITS: © 2021 ARMANDO FRANCA / AP IMAGES

Παρά το γεγονός ότι δέχθηκε πέντε γκολ στην ήττα (5-2) της Μπενφίκα στο Μόναχο από τη Μπάγερν, ο διεθνής τερματοφύλακας, Οδυσσέας Βραχοδήμος, συμπεριλαμβάνεται στην κορυφαία ενδεκάδα της 4ης αγωνιστικής στο Champions League. Θυμίζουμε πως απέκρουσε πέναλτι του Λεβαντόφκσι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το σκορ στο 2-1.

Μάλιστα, ο Πολωνός στράικερ των Βαυαρών έχασε πέναλτι για πρώτη φορά σε αγώνα Champions League, έχοντας ευστοχήσει και στις 14 εκτελέσεις που είχε αναλάβει μέχρι εκείνη την στιγμή.