Οι ομάδες που ανέβηκαν στη Football League

Με εξαίρεση τον 5ο όμιλο, όπου υπάρχουν πολλές νομικές εκκρεμότητες και, βέβαια, δεν έχει διεξαχθεί η τελευταία αγωνιστική, έχουν γίνει γνωστές οι υπόλοιπες πέντε ομάδες που κέρδισαν το εισιτήριο για τη Football League.

Οι ομάδες που ανέβηκαν στη Football League

Συγκεκριμένα στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία της χώρας θα αγωνιστούν μεταξύ άλλων ο Αγροτικός Αστέρας, η ΑΕΛ, η Λαμία, η Ερμιονίδα και η ΑΕΚ, ενώ για το τελευταίο εισιτήριο, αυτό δηλαδή του 5ου ομίλου, ερίζουν Τράχωνες και Πανελευσινιακός.

Ομάδες με πλούσιο παρελθόν και αρκετούς φιλάθλους όπως ο Πανσερραϊκός, η Καστοριά, τα Τρίκαλα, η Νάουσα, η Καλαμάτα, ο Παναρκαδικός, ο Παναργειακός, η Κόρινθος, ο Ιωνικός, η Προοδευτική, ο Ηλυσιακός και το Αιγάλεω θα παραμείνουν σε ερασιτεχνικές κατηγορίες και τη σεζόν 2014-15.

Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής

1ος όμιλος

Κιλκισιακός-ΠΑΟ Κοσμίου 6-0

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2

Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας 3-0

Μακεδονικός-Διγενής Λακκώματος 2-2

Μουδανιά-Πανσερραϊκός 0-6

Δόξα Πετρούσας-Άρης Ακροποτάμου 1-1

Ορφέας Ελευθερούπολης-Έβρος Σουφλίου 4-1

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Εθνικός Αγιονερίου 3-1

2ος όμιλος

Δόξα Κρανούλας-Πυρσός Γρεβενών 2-3

Οδυσσέας Κορδελιού-Καστοριά 1-3

Δόξα Πενταλόφου-Όλυμπος Κέρκυρας 2-0

Πρέβεζα-Καμπανιακός 1-3

Κοζάνη-Εθνικός Φιλιππιάδας 4-1

ΑΟ Κάστωρ-ΑΕΛ 0-3

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θεσπρωτός 3-0

Κεραυνός Θεσπρωτικού-Τηλυκράτης 3-0 ά.α. *

* Ο Τηλυκράτης έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

3ος όμιλος

ΑΟ Χαλκίς-ΦΑΣ Νάουσα 1-1

Δωτιέας Αγιάς-Αμπελωνιακός 4-3

Λαμία-Μαχητής Τερψιθέας 3-3

Μακροχώρι-Αχιλλέας Δομοκού 7-1

ΑΟ Καρδίτσας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-4

ΑΟ Κύμης-Ρήγας Φεραίος 1-3

Λευκάδια-Πυργετός 3-0 ά.α. *

Ρεπό: Τρίκαλα

* Ο Πυργετός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

4ος όμιλος

ΠΑΟ Βάρδας-Κόρινθος 3-0

ΠΦΟ Πανόπουλου-Αρης Αιτωλικού 4-4

Εθνικός Σαγέικων-Καλαμάτα 2-5

Ατρόμητος Αχαΐας-Παναργειακός 2-1

Πανναυπλιακός-ΑΕ Ερμιονίδας 2-1

Παναρκαδικός-Αχαϊκή 2-1

ΑΕ Μεσολογγίου-ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1

Μεσσηνιακός-Δόξα Νέας Μανωλάδας 2-2

6ος όμιλος

ΑΕΚ-Πανναξιακός 3-1

Τριγλία Ραφήνας-Ηλυσιακός 5-1

Περαμαϊκός-Μανδραϊκός 0-0

Ηρόδοτος-ΠΑΟ Κρουσώνα 1-2

Αιγάλεω-Θύελλα Ραφήνας 1-0

Αγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης 0-3

Κηφισιά-ΑΟ Περιστερίου 5-0

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ