Ολοκληρώθηκε το Περιφερειακό πρωτάθλημα

Έπεσε η αυλαία του Περιφερειακού πρωταθλήματος με 10 ομάδες να πανηγυρίζουν από την Κυριακή (18/05) την άνοδό τους στην Γ’ εθνική κατηγορία.

Ολοκληρώθηκε το Περιφερειακό πρωτάθλημα
Έπεσε η αυλαία του Περιφερειακού πρωταθλήματος με 10 ομάδες να πανηγυρίζουν από την Κυριακή (18/05) την άνοδό τους στην Γ’ εθνική κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία κάθε ομίλου:

1ος ΟΜΙΛΟΣ( 30η αγ.)

Μ.Αλ.Ιάσμου - ΑΕ Νέας Χιλής 7-2
Δόξα Γρατινής - Εθνικός Γαζώρου 0-3 α.α
Ορφέας Ξάνθης - Νέστος Χρυσ. 4-1
Μ.Αλ.Ηράκλειας - Βιστωνίδα 1-1
Κεραυνός Κρηνίδων - Πανδραμαϊκός 1-2
Οδυσσέας Αναγ. - Ασπίδα Ξάνθης 1-1
Ασπίδα Δραβήσκου - Βισαλτιακός 1-3
Ορφέας Ελευθερ. - ΑΕ Χρυσού 3-0






Η TΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οδυσσέας Αναγ. 54-29 64
2.Βιστωνίδα 39-18 58
3.Βισαλτιακός 48-24 54
4.Ορφέας Ελευθερ 42-27 53
5.Ορφέας Ξάνθης 53-37 50
6.Πανδραμαϊκός 30-25 47
7.Κεραυνός Κρηνίδων 42-39 46
8.Μ.Αλέξ.Ηράκλειας 42-29 45
9.Εθνικός Γαζώρου 42-36 45
10.Ασπίδα Δραβήσκου 51-44 43
11.ΑΕ Χρυσού 50-38 43
12.Νέστος Χρυσ. 40-36 39
13.Μ.Αλέξ.Ιάσμου 43-47 31
14.Νέα Χιλή 27-54 22
15.Ασπίδα Ξάνθης 24-68 12
16.Δόξα Γρατινής 0-0 -
















*Η Δόξα Γρατινής έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
*Ο Νέστος έχει 1 μηδενισμό και-1 βαθμό
*Πρωταθλητής είναι ο Οδυσσέας Αναγ. Σερρών
*Υποβιβάσθηκαν οι Νέστος, Χρυσούπολης,Μ.Αλέξ.Ιάσμου,Νέα Χιλή ,Ασπίδα Ξάνθης,Δόξα Γρατινής


3ος ΟΜΙΛΟΣ(34η)

Την άνοδο πήραν:

1ος ΟΜΙΛΟΣ: Οδυσσέας Αναγ. Σερρών
2ος ΟΜΙΛΟΣ: Μακεδονικός
3ος ΟΜΙΛΟΣ: Πυρσός Γρεβενών
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Φωκικός
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Εθνικός Φιλιπιάδας
6ος ΟΜΙΛΟΣ :Ζάκυνθος
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Παναργειακός
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Αγ. Παρασκευή
9ος ΟΜΙΛΟΣ: Κεραυνός Κερατέας
10ος ΟΜΙΛΟΣ: Χερσόνησος








ΑΕ Σιάτιστα - Κοζάνη 2-1
Εν.Απ.Παύλου - Γαλατινή 1-1
Καμβουνιακός - Μεγ.Καλύβια 2-2
Φλατσάτα - Πρόοδος Κομνηνών 3-0
Πύδνα Κίτρους - Αλεξάνδρεια 3-2
Απόλλων Λιτοχώρου - Ελλάς Ανω Καλλ. 4-2
Πυρσός Γρεβενών - ΑΕ Γραμμοχωρίων 4-0
Τρίκαλα - ΑΕ Ποντίων Βέροιας 2-0
Σβορώνος - Φλώρινα 0-2







Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πυρσός Γρεβ. 73-22 85
2.Τρίκαλα 87-25 82
3.Κοζάνη 79-40 66
4.Φλατσάτα 66-52 53
5.Καμβουνιακός 49-42 51
6.ΑΕ Σιάτιστα 48-36 51
7.Αλεξάνδρεια 52-49 50
8.Φλώρινα 55-43 50
9.Σβορώνος 43-42 50
9.Ενωση Απ. Π. 53-55 50
11.Μεγ.Καλύβια 50-47 49
12.Πρόοδος Κομνηνών 44-50 49
13.Απόλλων Λιτοχ. 45-52 47
14.Γαλατινή 49-52 36
15.ΑΕ Ποντίων Βέρ. 34-44 30
16.Πύδνα Κίτρους 39-73 28
17.ΑΕ Γραμμοχωρίων 33-73 26
18.Ελλάς Ανω Καλλ. 20-128 0
















*Η Ελλάς Καλίνικης έχει ένα μηδενισμό, και -3 βαθμούς
* Πρωταθλητής είναι ο Πυρσός Γρεβενών
*Υποβιβάσθηκαν οι Απόλλων Λιτοχώρου,Γαλατινή ,ΑΕ Ποντίων Βέροιας,Πύδνα Κίτρους,ΑΕ Γραμμοχωρίων,Ελλάς Ανω Καλλινίκης

4ος ΟΜΙΛΟΣ(34η)

Τύρναβος - Αστέρας Καρδίτσας 0-1
Απόλλων Λάρισας - Μυρίκη 4-1
Αστέρας Ιτέας - Αρης Αγ.Κωνστ. 2-0
Φιλοκτήτης - Ρήγας Φεραίος 1-1
Αστέρας Ριζομύλου - Κίσσαβος 6-1
Ηρακλής Σοφάδων - Φωκικός 1-0
Βελούχι- Μαρτίνο 0-0
Αχιλλέας Φαρς. - Ανδρ.Γραβιάς 2-0
Ρεπό: Θησέας Αγριάς







Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Φωκικός 59-25 65
2.Αστέρας Ιτέας 53-26 58
3.Θησέας Αγριάς 41-33 51
4.Απόλλων Λάρισας 42-26 50
5.Ρ.Φεραίος 45-34 49
6.Τύρναβος 42-29 47
7.Αστέρας Καρδ. 40-42 47
8.Ανδρ.Γραβιάς 35-26 46
9.Βελούχι 39-30 46
10.Μαρτίνο 44-41 46
11.Αχιλλέας Φαρσ. 42-39 45
12.Αστέρας Ριζομ. 41-35 44
13.Φιλοκτήτης 37-39 43
14.Αρης Αγ.Κωνστ. 33-39 42
15.Ηρακλής Σοφάδων 40-50 38
16.Κίσσαβος 22-64 21
17.Μυρίκη 19-100 8















* Πρωταθλητής είναι ο Φωκικός


*Υποβιβάσθηκαν οι Φιλοκτήτης,Αρης Αγ.Κωνσταντίνου,Αστέρας Ριζομύλου,Ηρακλής Σοφάδων, Κίσσαβος,Μυρίκη

5ος ΟΜΙΛΟΣ(30)

Θύελλα Ελεούσας - Ανατολή 0-3
Κρόνος Αργυράδων - Αμβρακικός 3-4
Βολίδα - Απόλλων Πάργας 4-2
Ακαρνανικός - Δόξα Κρανούλας 2-2
Προοδευτική Περ.- Σκουφάς Κομπ. 2-3
ΑΕ Μεσολογγίου -Σούλι Παραμυθιάς 2-2
Τηλυκράτης - Ναύπακτος 0-3
Εθνικός Φιλιπ. - Αχέρων Καναλακίου 1-2






Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Εθνικός Φιλιπ. 49-24 59
2.Ανατολή 50-20 59
3.Δόξα Κρανούλας 48-28 58
4.Ακαρνανικός 38-29 49
5.Τηλυκράτης 46-36 47
6.Σκουφάς Κομπ. 42-32 47
7.Κρόνος Αργ. 52-48 42
8.Απόλλων Πάργας 41-43 42
9.Ναύπακτος 40-23 42
10.Αμβρακικός 33-42 42
11.Βολίδα 43-32 41
12.Αχέρων Καναλ. 35-38 41
13.Μεσολόγγι 36-49 35
14.Προοδευτική Περ. 42-69 29
15.Θύελλα Ελ. 24-55 20
16.Σούλι Παραμ. 19-71 14














*Πρωταθλητής είναι ο Εθνικός Φιλιπιάδας, ο οποίος υπερτερεί στην ισοβαθμία με την Ανατολή.
*Υποβιβάσθηκαν οι Αχέρων Καναλακίου,Μεσολόγγι,Προοδευτική Περάματος,Θύελλα Ελεούσας,Σούλι Παραμυθιάς


6ος ΟΜΙΛΟΣ(34)

Δάφνη Ανδραβίδας - Πανηλειακός 2-0
Ατρόμητος Λάππα - Απόλλων Πεταλ. 3-2
Λειβαθώ - Σπάρτη 1-1
Τέλος Αγρας - Αχαϊκή 2-2
Ζαβλάνι - Ζάκυνθος 0-2
Τσιλιβή - Εράνη Φιλιατρών 2-0
Αχιλλέας Καμαρών - Μιλτιάδης 3-0 α.α
Μολαϊκός - Αστέρας Αρφαρών 2-1
Αστέρας Αμαλιάδας - ΠΑΟ Βάρδας 1-3







Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ζάκυνθος 75-15 82
2.Δάφνη Ανδραβ. 57-37 69
3.ΠΑΟΒάρδας 49-35 64
4.Αχιλλέας Καμαρών 61-35 63
5.Πανηλειακός 57-27 57
6.Ατρόμητος Λάππα 58-42 50
7.Σπάρτη 42-46 50
8.Αχαϊκή 51-48 49
9.Ζαβλάνι 37-31 46
10.Αστέρας Αρφαρών 32-36 46
11.Εράνη Φιλ. 34-41 46
12.Τέλος Αγρας 46-42 43
13.Τσιλιβή 65-43 42
14.Απόλλων Πεταλ. 44-60 38
15.Μολαϊκός 39-51 36
16.Λειβαθώ 41-70 27
17.Αστέρας Αμαλ. 31-71 22
18.Μιλτιάδης 0-0 0
















*Ο Αστέρας Αμαλιάδας, και η Σπάρτη έχουν από 1 μηδενισμό -1 βαθμό
*Ο Μιλτιάδης αποχώρησε από το πρωτάθλημα
*Πρωταθλήτρια είναι η Ζάκυνθος
*Υποβιβάσθηκαν οι Τσιλιβή,Απόλλων Πεταλιδίου,Μολαϊκός, Λειβαθώ, Αστέρας Αμαλιάδας,Μιλτιάδης


7ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρτάκη - Δάφνη Ερυθρών 1-4
Ατρόμητος Χιλιομ. - Ενωση Μιδέας 1-1
Ακράτητος - Αίας Παραλίας 1-0
Ασπρόπυργος - Κρανίδι 3-2
Νεστάνη - Ολυμπιακός Λουτρακίου 0-5
Πλαταιές - Δόξα Μεγαλόπολης 0-1
Παναργειακός - Λουκίσια 2-2
Ρεπό: Λεωνίδιο






Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παναργειακός 62-18 63
2.Ακράτητος 46-19 56
3.Λεωνίδιο 45-22 56
4.Δόξα Μεγαλ. 34-27 48
5.Ολυμπιακός Λ. 51-31 47
6.ΑΟ Λουκισίων 41-27 43
7.Ασπρόπυργος 45-32 42
8.Ενωση Μηδέας 39-42 42
9.Κρανίδι 39-33 40
10.Ατρόμητος Χιλ.31-34 36
11.Δάφνη Ερυθρών 32-41 33
12.Αίας Παρ. 28-36 32
13.Νεστάνη 23-50 23
14.Αρτάκη 16-68 12
15.Πλαταιές 28-79 10













*Πρωταθλητής είναι ο Παναργειακός
*Υποβιβάσθηκαν οι Αίας Παρ.,Δάφνη Ερυθρών,Νεστάνη, Αρτάκη,Πλαταιές

9ος ΟΜΙΛΟΣ(30η)

Κεραυνός Κερατέας - ΑΕ Χίου 2-0
Περαμαϊκός - Σαρωνικός 1-4
Μοσχάτο - Προοδευτική 1-1
Ερμής Κορυδαλλού - Γλυκά Νερά 1-0
Αήττητος Σπάτων -ΑΕ Περάματος 1-2
Δάφνη Δαφνώνα - Αχιλλέας Κ.Αχ. 4-0
Ατρόμητος Πειραιά - Μαρκό 2-0
Ρεπό: ΑΕΡΑ






Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κεραυνός Κερ. 52-10 71
2.Αήττητος Σπ. 40-21 52
3.Σαρωνικός 36-21 48
4.ΑΕ Χίου 51-37 46
5.ΑΕΡΑ 40-34 46
6.Μαρκό 42-30 44
7.Μοσχάτο 33-36 41
8.Προοδευτική 28-26 40
9.Περαμαϊκός 37-40 36
10.ΑΕ Περάματος 29-31 35
11.Ατρόμητος Π. 23-25 35
12.Αχιλλέας Κ.Αχ.25-47 26
13.Δάφνη Δαφνώνα 32-51 25
14.Ερμής Κορυδ. 25-53 21
15.Γλυκά Νερά 20-49 10













*Πρωταθλητής είναι ο Κεραυνός Κερατέας
*Υποβιβάσθηκαν Αχιλλέας Κ.Αχ.,Δάφνη Δαφνώνα,Ερμής Κορυδ., Γλυκά Νερά, ενώ ο Ατρόμητος, και η Α.Ε Περάματος θα δώσουν αγώνα μπαράζ για την αποφυγή της 11η θέσης

10ος ΟΜΙΛΟΣ (34η)

Χερσόνησος -Χανιά 1-0
Επισκοπή -Ηρόδοτος 2-3
Γρανίτης - Ικαρος 2-4
Τυμπάκι - Αετός Ανωγείων 5-2
Αστέρας Περ. - ΠΑΟΚρουσσώνα 1-2
ΠΑΝΟΜ - Πλατανιάς 1-1
Γιούχτας - ΟΦ Ιεράπετρας 0-1
Μινώταυρος - Μοχός 1-1
Ρεπό: Αγιος Νικόλαος







Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Χερσόνησος 80-20 77
2.Μοχός 70-25 68
3.Χανιά 57-21 65
4.Ηρόδοτος 56-22 60
5.Πλατανιάς 56-34 59
6.ΠΑΟΚρουσσώνα 51-32 55
7.Γιούχτας 51-33 49
8.Αετός Ανωγ 54-44 49
9.Επισκοπή 39-45 42
10.Αστέρας Περ. 30-46 40
11.Μινώταυρος 47-54 38
12.ΟΦΙεράπετρας 34-47 37
13.Ικαρος 45-83 35
14.Αγ.Νικόλαος 21-61 27
15.Τυμπάκι 32-56 27
16.ΠΑΝΟΜ 31-62 19
17.Γρανίτης 23-92 13















*Πρωταθλήτρια είναι η Χερσόνησος
*Ηρόδοτος έχει 1 μηδενισμό και -3 βαθμούς
*Υποβιβάσθηκαν οι ΟΦΙεράπετρας,Ικαρος,Αγ.Νικόλαος,Τυμπάκι,ΠΑΝΟΜ, Γρανίτης.

24MEDIA NETWORK