Πάρτι με πεντάρα η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα ήταν κάπως... κοιμισμένη στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πέτυχε τέσσερα γκολ και διέλυσε με 5-0 την Λας Πάλμας που απλά... παρακολουθούσε δωρεάν μαθήματα μπαλάρας (VIDEO).

messi suarez

Μία νίκη, μία... γκέλα το πάει η Μπαρτσελόνα τη φετινή περίοδο. Αυτή τη φορά, βέβαια, μάλλον θα βάλει τέλος στις εκπλήξεις καθώς κόντρα στην Λας Πάλμας έδειξε σε τρομερή κατάσταση.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα, όμως στο δεύτερο ημίχρονο... ξεμπούκωσε και διέλυσε τελικά την αντίπαλο της.

Το σκορ άνοιξε ο Λουίς Σουάρες στο 14', για να κάνει τo 2-0 ο Μέσι στο 52' και πέντε λεπτά αργότερα το 3-0 πάλι ο Ουρουγουανός επιθετικός. Το 4-0 έκανε ο Τουράν στο 59', ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Βιδάλ στο 80'.