Πεντάρα με σούπερ Λημνιό η Νέων

Aν κάτι χαρακτήρισε τη νίκη της Εθνικής Νέων επί του Λουξεμβούργου για τον 6ο προκριματικό όμιλο του Euro 2017 αυτό ήταν η άνεση. Αλλωστε το τελικό 5-0 τα λέει όλα.

Εθνική Ελλάδας κ19-Γκούμας ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο Λημνιός, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό τη αναμέτρησης, στο 15΄ με δική του ασίστ ο Μίγγος σημείωσε το 2-0 και στο 21΄ τριπλασίασε τα τέρματα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης και ενώ οι ρυθμοί έμοιαζαν να πέφτουν, ο Παυλίδης διεύρυνε το σκορ για την Ελλάδα με δύο γκολ στο 66΄ και στο 73΄.

Ελλάδα: Σιαμπάνης (46΄ Καπετάνος), Κατράνης, Ρέτσος, Λάμπρου, Λημνιός, Μίγγος, Σταθόπουλος (34΄ Μιλόγεβιτς), Παυλίδης, Βρουσάι (72΄ Οικονομίδης), Νικολάου, Πανάγου.

Λουξεμβούργο: Ζιάνγκ, Μπράντεμπουργκερ, Χέινζ, Σίμον, Κάρλσον, Ντούμπλιν, Σμιτ, Οστρόβσκι (74΄ Ντουριάτι), Κλάιν (57΄ Μπους), Τινέλι (64΄ Μπέλιτς), Ντα Κόστα.