Πρώτη απώλεια ο Πανσερραϊκός, θρίαμβος του Ιωνικού επί του Ηροδότου (VIDEO)

Την πρώτη του απώλεια υπέστη ο Πανσερραϊκός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη, ωστόσο παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου. Νίκες για Τρίκαλα και Παναργειακό, θρίαμβος του Ιωνικού επί του Ηροδότου.

Υπό το βλέμμα 1.500 θεατών, ο Πανσερραϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, αλλά δεν έχασε την κορυφή του 1ου ομίλου, αφού κανείς εκ των διωκτών του δεν κατάφερε να κερδίσει. Τα "λιοντάρια" προηγήθηκαν στο 39ο λεπτό με πέναλτι του Σάκη Γκόγκα, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 51' με κεφαλιά του Άγγελου Καμπιώτη, ο οποίος πανηγύρισε προκλητικά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη έχασε τρεις καλές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.

Τα Τρίκαλα κι ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας εξακολουθούν να βαδίζουν χέρι-χέρι στην κορυφή του 2ου ομίλου, καθώς ξεπέρασαν τα εμπόδιά τους. Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Οικονόμου Τσαριτσάνη κι εκείνη της Πιερίας 2-1 εκτός έδρας των Λευκαδίων.

Στον τρίτο όμιλο, ο Παναργειακός εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα της Καλαμάτας (ισοπαλία 0-0 με τον Ερμή Κιβερίου) κι έμεινε μόνος πρώτος, ενώ η Δόξα Μανωλάδας πήρε στα χαρτιά τη νίκη επί της Κύμης, η οποία αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Η νίκη της αγωνιστικής επετεύχθη από τον Ιωνικό, καθώς ο Ηρόδοτος δεν προέβαλε καμία αντίσταση στην Νίκαια και το τελικό 4-0 χαρακτηρίζεται δίκαιο. Ο Θανάσης Τσίγκας άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, ενώ στο 35' αποβλήθηκε ο Βασίλης Γενιτσαρίδης των φιλοξενούμενων με δεύτερη κίτρινη και στο 43' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν το προβάδισμά τους με τον Γιώργος Ντούλια. Στο δεύτερο μέρος οι Βαγγέλης Καμπάσης και Σαράντος Καμβύσης έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα.