Σα Πίντο: "Δεν έπρεπε να χάσουμε"

Άδικο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα της αναμέτρησης των Ζωσιμάδων ο Ρικάρντο Σα Πίντο, ο οποίος έκανε λόγο για σωρεία χαμένων ευκαιριών από την ομάδα του.

Οι δηλώσεις του τεχνικού του Ατρομήτου: "Ήταν ένα αποτέλεσμα που δεν περιμέναμε, θέλαμε τους 3 βαθμούς. Μπήκαμε καλά στο α' ημίχρονο, είχαμε καλή κυκλοφορία μπάλας, παίξαμε δυνατά, ήμασταν επιθετικοί, αλλά το γκολ δεν ήθελε να μπει. Είχαμε 6-7 περιπτώσεις να σκοράρουμε στο α' ημίχρονο. Αν είχαμε σκοράρει σε κάποια απ' αυτές τις περιπτώσεις, θα μας είχε επιτρέψει να έχουμε διαφορετικό παιχνίδι και σίγουρα πιο ανοιχτό.

Στο β' ημίχρονο, είχαμε πάλι ευκαιρίες, αλλά από το 70' και μετά που μάρκαρε ο Τσάβες δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι. Ανοίξαμε το παιχνίδι και ρισκάραμε πολύ. Ήταν άδικο να χάσουμε, παίξαμε καλή άμυνα και επίθεση, αλλά έχουμε να βελτιώσουμε πράγματα στην ομάδα. Αν και δεν κερδίσαμε, δεν έπρεπε να χάσουμε και το αποτέλεσμα ήταν άδικο".