Σεφτέ με χατ-τρικ στο Champions League από πρώην ΠΑΟΚτσή

Μια από τις καλύτερες βραδιές στην καριέρα του έζησε ο Λούκας Πέρεθ στο παιχνίδι της Άρσεναλ με τη Βασιλεία στην Ελβετία!

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, ενώ με τη συμπλήρωση 15' στο ματς, έκανε το 2-0 για τους "κανονιέρηδες". Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου συνέχισε να σκοράρει και συγκεκριμένα στο 47', έκανε τρία τα προσωπικά τέρματά του.

Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ στην καριέρα του Ισπανού άσου στο Champions League. Παράλληλα έγινε ο πιο γρήγορος Ισπανός που σκοράρει δύο γκολ σε αγώνα της διοργάνωσης, καθώς κανείς μέχρι πρότινος από την πατρίδα του, δεν είχε καταφέρει να βάλει δύο τέρματα σε 15 λεπτά. Παράλληλα έγινε ο 7ος Ισπανός που καταφέρνει να πετύχει χατ-τρικ στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.