Σεβίλλη η καλύτερη πελάτισσα του Κριστιάνο Ρονάλντο

Μπορεί η Ρεάλ Μαδρίτης να έχασε με ανατροπή από την Σεβίλλη, ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ωστόσο, συνέχισε την παράδοση που τον θέλει να σκοράρει κόντρα στους "ροχιμπλάνκος" που αποτελούν το νούμερο ένα... θύμα του (VIDEOS).

cristiano

Η "βασίλισσα" άνοιξε το σκορ 67ο λεπτό με τον 32άχρονο πλέον Κριστιάνο από το σημείο του πέναλτι, όμως στο 85ο ο Σέρχιο Ράμος με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Γιόβετιτς έκανε την ανατροπή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστρέφοντας στον Πορτογάλο, αξίζει να σημειώσουμε πως έχει πετύχει κάτι μοναδικό με αντίπαλό την Σεβίλλη. Σε 16 αναμετρήσεις απέναντι της, έχει σκοράρει 23 τέρματα και έχει βγάλει μία ασίστ!

Έτσι οι "ροχιμπλάνκος" αποτελούν με διαφορά το νούμερο ένα... θύμα του CR7 με την Χετάφε να ακολουθεί (20 γκολ σε 12 ματς) και την Ατλέτικο Μαδρίτης (18 γκολ σε 26 ματς) να κλείνει την πρώτη τριάδα.