Σοκ για Κέρκυρα στο 92'!

"Έμφραγμα" για την Κέρκυρα που έχασε το διπλό στις Σέρρες στις καθυστερήσεις (2-2).

Ο Φουρτάδο έβαλε μπροστά τον γηπεδούχο Πανσερραϊκό στο 21ο λεπτό, ωστόσο η Κέρκυρα βρήκε την απάντηση και μέσα σε έξι λεπτά έκανε την μεγάλη ανατροπή. Αρχικά με τον Μπαλντοβαλίεφ στο 57ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Ζορμπά στο 63ο.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι Φαίακες θα φύγουν με το τρίποντο, οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Τριανταφυλλάκο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Κέρκυρα μετά από 23 αγώνες μετρά πλέον 49 βαθμούς έναντι 50 της πρωτοπόρου Λάρισας.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάουλο Κάμπος): Ανδρούτσος, Καρράς, Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Ολίσε, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (82’ Δωματάς), Γιάντσης (82’ Ρούτσης), Φουρτάδο.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αραμπατζής, Γκόμες, Χιντζίδης, Ιωάννου, Βενέτης, Ανδρεόπουλος, Ντουαλά (61’ Κόντος), Νίκιτς, Ζορμπάς (77’ Παμλίδης), Αρναρέλλης, Μπαλντοβαλίεφ (83’ Ντιόγκο)

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Παρασκευή 11 Μαρτίου

Απόλλων Σμύρνης - Παναιγιάλειος 1-1 (9' Καμαρά - 14' Λινάρδος)

Σάββατο 12 Μαρτίου

Πανσερραϊκός - Κέρκυρα 2-2 (22' Φουρτάδο, 92' Τριανταφυλλάκος / 58' Μπαλντοβαλίεβ, 63' Ζορμπάς)

Ζάκυνθος - Παναχαϊκή 4-0 (55' Κυριακίδης, 82' Ζέλιος, 84' Κρολ, 86' Σταματής)

Κισσαμικός - Λαμία 0-0