Συγκίνησαν Κόστα και Αζάρ: αφιέρωσαν τα γκολ στον Ουίλιαν!

Αυτό θα πει ΟΜΑΔΑ. Οι Ντιέγκο Κόστα και Εντέν Αζάρ σκόραραν απέναντι στην Λέστερ και αφιέρωσαν τα γκολ τους στον Ουίλιαν που έχασε τη μητέρα του από καρκίνο (photos+videos).

© ANDY HOOPER/DAILY MAIL

W for... Willian! Η ποδοσφαιρική οικογένεια της Τσέλσι δέχτηκε ένα ισχυρό σοκ μέσα στην εβδομάδα όταν ο Ουίλιαν έχασε τη μητέρα του από καρκίνο και το μεσημέρι του Σαββάτου (14/10) οι Ντιέγκο Κόστα και Εντέν Αζάρ θέλησαν να δείξουν τη συμπαράστασή τους στον Βραζιλιάνο μέσο με έναν ξεχωριστό και συγκινητικό τρόπο.

Ο Ντιέγκο Κόστα άνοιξε το σκορ στο 7o λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή (7ο γκολ του τη φετινή σεζόν στην Premier League) και το πανηγύρισε σχηματίζοντας με τα δάχτυλα των χεριών του το γράμμα "W" (το αρχικό του Ουίλιαν) ενώ στο 33ο λεπτό ο Αζάρ διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων με πλασέ (3ο φετινό του γκολ) και πανηγύρισε με αντίστοιχο τρόπο προς τιμήν του συμπαίκτη του.

Όσον αφορά στο τελικό αποτέλεσμα, αυτό ήταν το 3-0 υπέρ της Τσέλσι απέναντι στους περσινούς πρωταθλητές Αγγλίας, με τον Μόουζες να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 80ο λεπτό.