Συγκλονιστικό VIDEO: Η αγωνία της PSV για να τελειώσει ο Άγιαξ

Όλα τα συναισθήματα που μπορεί να προκαλέσει το ποδόσφαιρο σε ένα video 3 λεπτών. Η αναμονή για το τελικό αποτέλεσμα του Άγιαξ, προκειμένου να πανηγυριστεί ο τίτλος από την Αϊντχόφεν.

Δείτε τα δραματικά λεπτά που οι παίκτες και οι οπαδοί της Αϊντχόφεν περιμένουν να τελειώσει το ματς του Άγιαξ με την Ντε Χράαφσχαπ (1-1), προκειμένου να πανηγυρίσουν τον τίτλο.

Οι οπαδοί της PSV με ραδιοφωνάκια ακούν τη μετάδοση του άλλου αγώνα, την ώρα που οι ποδοσφαιριστές της ομάδας είναι συγκεντρωμένοι στον αγωνιστικό χώρο και περιμένουν να μάθουν τα νέα. Ο σκηνοθέτης του FOX Sports έχει σε διπλό πλάνο ό,τι συμβαίνει στα δύο γήπεδα, καταγράφοντας λεπτό προς λεπτό της στιγμές αγωνίας.

Οι αντιδράσεις όλων μόλις ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη στο Ντε Χράαφσχαπ - Άγιαξ είναι απερίγραπτες.