Τα φιλικά της Β' Εθνικής

Αρκετά φιλικά έδωσαν ομάδες της Β’ Εθνικής. Εντυπωσίασε ο Ολυμπιακός, διεκόπη το Αήττητος-Ιωνικός.

Στο Βόλο ο τοπικός Ολυμπιακός φιλοξένησε τον Εθνικό Κατερίνης και επικράτησε με 4-0. Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 8’ με τον Μιχάλη και στο τέλος του πρώτου μέρους με τον Γιακάκογλου. Στην επανάληψη ο Γκαρσία έκανε το 3-0 στο 51’ και πέντε λεπτά μετά ο Ραμί διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Αναγέννηση Άρτας…ξύπνησε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2’ με τον Ντίξον, αλλά με την είσοδο του Σαϊτιώτη στο δεύτερο μέρος πήραν τη νίκη, χάρη στο γκολ του στο 49’ και την ασίστ που έδωσε στον Σολάκη για το τελικό 2-1.

O Eθνικός είχε εύκολο έργο με την Καλαμάτα επικρατώντας με 2-0 και με γκολ των Λίμα (30’) και Κρητικού (75’). Με το ίδιο σκορ ο Ατρόμητος νίκησε μπροστά σε 1000 οπαδούς του Αιολικού την τοπική ομάδα με τέρματα του Τρέχο στο πρώτο λεπτό και του Κριπιντήρη στο 40’.

Εντυπωσιακή ήταν η Καλλιθέα και με τον Μαρκόφσκι να σκοράρει δις (60’, 67’) νίκησε με 3-0 το Χαϊδάρι. Ο Σαρμπιέντο είχε ανοίξει το σκορ στο 10’.

Τέλος, πρόωρα τελείωσε ο αγώνας του Ιωνικού με τον Αήττητο Σπάτων, λόγω του…υπέρμετρου πάθους.