Τα ΓΚΟΛ της Δευτέρας (VIDEOS)

Παρακολουθήστε τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα από τους αγώνες που έγιναν τη Δευτέρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

SALVADOR, BRAZIL - JUNE 16:  Thomas Mueller of Germany scores his team's fourth goal and completes his hat trick past Rui Patricio of Portugal during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group G match between Germany and Portugal at Arena Fonte Nova on June 16, 2014 in Salvador, Brazil.  (Photo by Francois Xavier Marit - Pool/Getty Images)
SALVADOR, BRAZIL - JUNE 16: Thomas Mueller of Germany scores his team's fourth goal and completes his hat trick past Rui Patricio of Portugal during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group G match between Germany and Portugal at Arena Fonte Nova on June 16, 2014 in Salvador, Brazil. (Photo by Francois Xavier Marit - Pool/Getty Images) GETTY IMAGES

Με χατ-τρικ του Τόμας Μίλερ, η Γερμανία συνέτριψε με 4-0 την Πορτογαλία στο Σαλβαδόρ και έδειξε με το καλημέρα τα δόντια της στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Ενα ημίχρονο με 10 παίκτες έπαιξαν οι Πορτογάλοι.

Η πρώτη ισοπαλία στο εφετινό Μουντιάλ είναι γεγονός. Ιράν και Νιγηρία δεν ικανοποίησαν με το θέαμα που πρόσφεραν και μοιραία έμειναν στο 0-0.

Σε ένα ματς με συναρπαστικό φινάλε, οι ΗΠΑ που είχαν προηγηθεί στο 29 δευτερόλεπτο, ισοφαρίστηκαν από την Γκάνα στο 82ο λεπτό με γκολ του Αγιού και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τέρμα του Μπρουκς στο 87'.