Τα γκολ του ΑΕΚ - Αούστρια

Δείτε πως η ΑΕΚ προηγήθηκε στο σκορ με τον Λιβάγια, όμως δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου από τον Μόνσχαϊν. Στο δεύτερο μέρος η Αούστρια πήρε ξανά το προβάδισμα, όμως η Ένωση έκανε το τελικό 2-2 στο 90ο λεπτό (VIDEOS).

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ / ΑΕΚ - ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ / EUROPA LEAGUE / AEK - AUSTRIA WIEN / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΤΑΚΗΣ ΣΑΓΙΑΣ / EUROKINISSI)
aek panigiriki EUROKINISSI SPORTS

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 28ο λεπτό. Μετά από σουτ του Αραούχο και απόκρουση του Πεντς, η μπάλα κόντραρε στον Λιβάγια και κατέληξε στα δίχτυα.

Οι Αυστριακοί ανέβασαν την απόδοση τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 43ο λεπτό. Ο Πιρές εκμεταλλεύτηκε το κενό στα αριστερά και γύρισε στο ύψος της μικρής περιοχής. Εκεί ο Μόνσχαϊν με προβολή ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 49ο λεπτό ο Πιρές έδωσε στον Αμπντουλάι που άφησε τη μπάλα στον Τατζούρι κι αυτός με υπέροχο πλασέ έκανε το 2-1. Η ΑΕΚ πίεσε και στο 90ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 ξανά με τον Λιβάνια!