Τα γκολ του Ρεάλ - Μπαρτσελόνα

Δείτε σε βίντεο όλα τα γκολ που μπήκαν στο Clasico της Ισπανίας ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα.

Barcelona's Lionel Messi, right, scores during a Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Barcelona, dubbed 'el clasico', at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, April 23, 2017. (AP Photo/Francisco Seco)
real barcelona AP

Η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πήγε στον Μαρσέλο που γύρισε στην περιοχή και ο Μασιμίρο από κοντά έκανε το 1-0.

Το 1-1 για την Μπαρτσελόνα ήρθε στο 33' από τον Μέσι! Ο Αργεντινός ξεπέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ ισοφάρισε. Στο 73ο λεπτό η Μπαρτσελόνα έκανε δυο τα τέρματα της, όταν ο Ράκιτιτς με βολίδα νίκησε τον Νάβας. Η Ρεάλ αν και με δέκα παίκτες ισοφάρισε στο 86ο λεπτό με τον Χάμες.

Η Μπαρτσελόνα έφυγε τελικά με το διπλό στην τελευταία φάση του αγώνα. Αντεπίθεση, κανένα φάουλ στο κέντρο και ο Μέσι από την περιοχή με σουτ έκανε το 3-2.

Photo credit: AP Photo/Francisco Seco