Θυμάσαι τις 11άδες από το τελευταίο Άρης - ΠΑΟΚ το 2014;

Άρης - ΠΑΟΚ. Το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης είναι και πάλι εδώ και ύστερα από 4 σχεδόν χρόνια οι δύο μεγάλοι της πόλης βρίσκονται ξανά αντίπαλοι σε επίπεδο πρωταθλήματος. Μπορεις να βρεις τους 22 που ξεκίνησαν σε εκείνο το παιχνίδι στις 16/3/2014;

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η τελευταία φορά που ο Άρης αντιμετώπισε τον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα ήταν στις 16/3/2014, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται χωρίς νικητή αν και οι δύο σκόρερ στον φωτεινό πίνακα ήταν στην ενδεκάδα των γηπεδούχων.

Το τελικό 1-1 είχε διαμορφωθεί από το ημίχρονο, σε ένα ντέρμπι με πολλά νεύρα, 10 κίτρινες κάρτες και δύο αποβολές, μία για κάθε ομάδα. Ο Άρης είχε προηγηθεί σε εκείνο το παιχνίδι και πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με αυτογκολ.

Τώρα που σου θυμίσαμε το ματς μπορείς να βρεις τους 22 που ξεκίνησαν στην αναμέτρηση του Κλεάνθης Βικελίδης; Έχεις 3 λεπτά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις πεζά ή κεφαλαία στις απαντήσεις σου.