Το γκολ αλά... Φαν Μπάστεν δεν έφτασε στον Άρη!

Ο Άρης προηγήθηκε με ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ γκολ του Ίλιτς όμως ισοφαρίστηκε λίγο πριν το φινάλε και με το 1-1 στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα έμεινε 6 πόντους πίσω από την κορυφή (VIDEO).

FOOTBALL LEAGUE / ÁÃÑÏÔÉÊÏÓ ÁÓÔÅÑÁÓ - ÁÑÇÓ (MOTION TEAM)
FOOTBALL LEAGUE / ÁÃÑÏÔÉÊÏÓ ÁÓÔÅÑÁÓ - ÁÑÇÓ (MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Καταστροφής... συνέχεια για τον Άρη! Μετά την ήττα (1-0) από την 2η της βαθμολογίας Λαμία όπου έχασε μάλιστα πέναλτι στις καθυστερήσεις αλλά και την ισοπαλία (2-2) με τον πρωτοπόρο της Football League Απόλλωνα Σμύρνης όπου δέχτηκε γκολ στον έξτρα χρόνο, ο Άρης έδειξε τάσεις αυτοχειρίας για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι και πάλι εκτός έδρας.

Αντίπαλος αυτή τη φορά ήταν ο Αγροτικός Αστέρας, με την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου να προηγείται στο σκορ στο 53' αλλά να μην καταφέρνει να πάρει το τρίποντο δεχόμενη γκολ στο 86' και να μένει έξι πόντους πίσω από την κορυφή.

Οι "κίτρινοι" πήραν μάλιστα κεφάλι στο σκορ με σούπερ θεαματικό γκολ του Μπράνα Ίλιτς, γυριστό σουτ από πολύ πλάγια θέση, με τους γηπεδούχους να τους παίρνουν όμως την μπουκιά μέσα από το στόμα ισοφαρίζοντας με κοντινό πλασέ του Φιλίπ ύστερα από ασταθή απόκρουση του Διούδη σε σουτ του Τεγούση.

Ο αγώνας στον Εύοσμο ήταν εξ αναβολής για την 10η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League ενώ στο άλλο εξ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα (για την 9η αγωνιστική) τα Τρίκαλα επιβλήθηκαν 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο.