Το γκολ-φάντασμα της Ανόρθωσης! (VIDEO)

Θεατές σε ένα απίστευτο περιστατικό ήταν όσοι βρέθηκαν στο "Αμμόχωστος", όπου o Ερμής αντιμετώπιζε την Ανόρθωση για την 8η αγωνιστική των πλέι-οφ του κυπριακού πρωταθλήματος, με παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδος να πετυχαίνει ένα γκολ... φάντασμα!

Η Ανόρθωση κατάφερε και έκαμψε με 2-0 το εμπόδιο του Ερμή εκτός έδρας, ωστόσο το περιστατικό που έκλεψε την παράσταση συνέβη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Πιο συγκεκριμένα, στο 43ο λεπτό μετά από σουτ του Τόνι Κάλβο της Ανόρθωσης, η μπάλα φαίνεται να περνάει μέσα μέσα από το τέρμα, λόγω κάποιας τρύπας στην δεξιά γωνία της εστίας και στη συνέχεια να καταλήγει άουτ.

Όπως ήταν φυσικό, κάτι τέτοιο δεν έγινε αντιληπτό από το διαιτητή της αναμέτρησης (ούτε καν από τον ίδιο τον παίκτη που έκανε το σουτ!) κι έτσι το γκολ δεν μέτρησε.

Δείτε την απίστευτη φάση στο 1:27 του βίντεο:

Να θυμίσουμε πως, πρόβλημα είχαν δημιουργήσει τα... τρύπια δίχτυα και στον αγώνα της Μπάγερ Λεβερκούζεν με την Χοφενχάιμ για την Bundesliga:

Γκολ από το κόρνερ αλά... Ρομπέρτο Κάρλος! (VIDEO)