Το γκολ του Παπασταθόπουλου που έφερε χαμόγελα

Δείτε το γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στο ματς της Ελλάδας κόντρα στην Κροατία, με το οποίο η Εθνική μείωσε και ξαναμπήκε -προσωρινά- στο παιχνίδι.

Μέσα σε 19 λεπτά η Κροατία κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 απέναντι στην Ελλάδα. Στο 11' ο Καρνέζης ύστερα από πολύ σημαντικό λάθος (κακό κοντρόλ από γύρισμα του Τζαβέλλα) ανέτρεψε τον Κάλινιτς και ο Μόντριτς στο 13' έκανε το 1-0.

Στο 19ο λεπτό οι γηπεδούχοι σημείωσαν και δεύτερο γκολ. Ο Στρίνιτς από αριστερά έκανε το γύρισμα, ο Μανιάτης δεν μπόρεσε να τον κόψει, ο Κάλινιτς εντελώς μόνος του στη μικρή περιοχή, έπιασε τακουνάκι και έκανε το 2-0.

Ωστόσο στο 30' μετά από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη με πολλά φάλτσα, η μπάλα έφτασε στο κεφάλι του Σωκράτη Παπασταθόπουλου κι εκείνο την έστειλε με δυνατή κεφαλιά στα δίχτυα μειώνοντας προσωρινά σε 2-1. Στη συνέχεια βέβαια ο Πέρισιτς έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους.