Τότεναμ: Η ιδιαίτερη τακτική που εφάρμοσε ο Ποστέκογλου για να αντιμετωπίσει την Τσέλσι με 9 παίκτες

Με 9 παίκτες αγωνίστηκε για σχεδόν 30 λεπτά η Τότεναμ στην αναμέτρηση κόντρα στη Τσέλσι και εφάρμοσε μία ιδιαίτερη αμυντική τακτικη προκειμένου να μπορέσει να αντιμετωπίσει τις επιθέσεις των μπλε.

Ο Άγγελος Ποστέκογλου χαιρετάει τον κόσμο της Τότεναμ AP

Τα... πάντα είχε το ματς της Τότεναμ με την Τσέλσι για την Premier League, με τους μπλε να καταφέρνουν να πάρουν νίκη με 1-4 οδηγώντας παράλληλα την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου στην πρώτη της ήττα στη διοργάνωση.

Η Τότεναμ για κάτι παραπάνω από 30 λεπτά αγωνίζονταν με 9 παίκτες στην αναμέτρηση κάτι που αναγκάζεσαι τον κόουτς Ποστέκογλου να εφαρμόσει μία ιδιαίτερη προπονητική τακτική προκειμένου να δυσκολέψει το έργο της Τσέλσι.

Συγκεκριμένα, όπως μαρτυρούν οι φωτογραφίες σχεδόν όλοι οι παικτες της Τότεναμ βρίσκονται σε μία ευθεία στο κέντρο του γηπέδου έχοντας ως στόχο να βγάλουν οφσάιντ τους ποδοσφαιριστές της Τσέλσι.

Τελικά το σχέδιο δεν πέτυχε και η Τσέλσι έφυγε με το θετικό αποτέλεσμα στην πρώτη εμφάνιση του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο στο γήπεδο της Τότεναμ ως αντίπαλος.