Τρένο ο Απόλλων, πέρασε και από τις Σέρρες

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 2-1 τον Πανσερραϊκό και παρέμεινε αήττητος για 24ο αγώνα πρωταθλήματος. Τα... χρειάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Άκη Μάντζιου.

FOOTBALL LEAGUE / ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / Eurokinissi Sports)
apollon smirnis EUROKINISSI SPORTS

Κάνοντας ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλωνας πέτυχε δυο γκολ σε διάστημα 13 λεπτών και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη. Βέβαια, στο δεύτερο μέρος ο Πανσερραϊκός ανέβασε στροφές και μείωσε σε 2-1 με καταπληκτικό σουτ του Τσιμίκα.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, όμως ο Χιώτης και η ψυχραιμία των έμπειρων παικτών της ελαφράς ταξιαρχίας έφεραν το τελικό 1-2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διλμπέρης):Ρίστιτς, Ντοράγκι (86′ Τσελεπίδης), Ιωαννίδης, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Φουσού (70′ Κανούλας), Γαβριηλίδης, Σιάκκας (84′ Πόζογλου), Τσιμίκας, Ρούτσης, Γκούρτσας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μάντζιος):Χιώτης, Μπαρτολίνι, Δεληζήσης (81′ Κύργιας), Χιντζίδης, Πάνος, Ομπόντο, Κονέ, Σιατραβάνης, Περογαμβράκης (82′ Αλμπάνης), Διαμαντόπουλος, Μπαρμπόσα (65′ Τσιάρας).

Σκόρερ: 0-1 (Περογαμβράκης 19'), 0-2 (Σιατραβάνης 32'), 1-2 (Τσιμίκας 52').