Τριάρα του Πλατανιά στον ΟΦΗ

Τη νίκη με 3-1 πήρε ο Πλατανιάς κόντρα στον ΟΦΗ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στα Χανιά.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ανώτερος ήταν ο Πλατανιάς σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στον ΟΦΗ, παίρνοντας τη νίκη με 3-1. Το σκορ για την ομάδα των Χανίων άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Μανούσος. Ωστόσο οι Ηρακλειώτες ανέβηκαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 24' με τον Μιλοσάβλιεφ.

Δύο λεπτά κράτησαν τα χαμόγελα, αφού στο 26ο λεπτό ο Γιακουμάκης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Πλατανιά, ενώ ο Ντίνας στο 48' διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Πλατανιάς (Παράσχος): Κοκκαλάς (46’ Σωτηρίου), Αποστολόπουλος (70’ Σκουλουδάκης), Κάργας (46’ Πριντέτα), Καρυπίδης (73’ Κάργας), Βάντερσον (73’ Γκνιάτιτς), Μουνάφο (46’ Ντεβέσα), Γκνιάτιτς (46’ Στανισάβλιεβιτς), Μενδρινός (46’ Ντίνας), Μανούσος (70’ Ζίκο), Τσουράκης (46’ Ηλιάδης, 82’ Παπανικολάου), Γιακουμάκης (46’ Ντιλαβέρ).

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Δαύκος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Κώτσιος, Κοιλιάρας (74’ Βαλλιάνος), Νάστος, Μπουρσέλης (86′ Βρεττός), Χαντί (86′ Χίσι), Μιλοσάβλιεφ, Ράντι (64’ Μασάδο), Όγκμποε (74’ Μάνος)