Βρήκε ή όχι στο χέρι του Πατίτο η μπάλα;

Η ΑΕΚ έκανε το 2-1 μέσα στο Φάληρο με γκολ του Πατίτο Ροντρίγκες στο 64', σε μία φάση που οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του σκόρερ στο κοντρόλ. Δείτε VIDEO!

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / Eurokinissi Sports)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ (ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να "απαντήσει" στο γκολ του Αραούχο στο 6' με τέρμα του Φιγκέιρας επτά λεπτά αργότερα όμως η ΑΕΚ κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να ξαναπάρει προβάδισμα.

Αυτό έγινε στο 64', με τον Γκάλο να εκτελεί το κόρνερ και τον Βράνιες να παίρνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να φτάνει στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Πατίτο Ροντρίγκες να εκτελεί με δυνατό σουτ τον Καπίνο για το 2-1.

Ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο και το οποίο ταυτόχρονα προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες από αρκετούς παίκτες του Ολυμπιακού, που υποστήριξαν πως ο σκόρερ είχε χρησιμοποιήσει και το αριστερό χέρι του για να κάνει κοντρόλ της μπάλας.