"Αυτοκτόνησε" η Εθνική Ανδρών

Η Εθνική Aνδρών ηττήθηκε 3-1 σετ από την Εσθονία και, πλέον, χρειάζεται καθαρή νίκη επί της Σλοβακίας για να διεκδικήσει την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχασε από δικά του λάθη σε κρίσιμα σημεία και θα μπορούσε να βρεθεί σε καλύτερη μοίρα ενόψει του τελευταίου αγώνα του ομίλου με την Σλοβακία.

Για να πάρει την πρώτη θέση και κατ' επέκταση να περάσει απευθείας στην τελική φάση, η Εθνική πρέπει να νικήσει την Σλοβακία με 3-0 σετ. Σε περίπτωση νίκης με 3-1 θα οδηγηθεί στα μπαράζ, μέσω της δεύτερης θέσης. Με νίκη 3-2 σετ ή ήττα με οποιοδήποτε σκορ θα αποκλειστεί και θα περιμένει το Euro 2017.

20:30, Σλοβακία – Ελλάδα

* Την πρόκριση για τα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος παίρνει η πρώτη ομάδα του ομίλου, ενώ η δεύτερη θα δώσει αγώνες μπαράζ.