Εξωπραγματικές άμυνες σε αγώνα βόλεϊ!

Το ματς της Γαλλίας με τη Σερβία για τα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Βόλεϊ χάρισε σε όσους το παρακολούθησαν ίσως τον καλύτερο πόντο στην ιστορία του αθλήματος. Δείτε το VIDEO και θα καταλάβετε το γιατί.

Συναρπαστικό ήταν το ματς της Γαλλίας με τη Σερβία για τα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Βόλεϊ 2015, όπου τελικά οι "τρικολόρ" πήραν την πρόκριση με 3-1 σετ.

Η στιγμή που ξεχώρισε βέβαια στο ματς ήταν ένας πόντος στο τέταρτο και τελευταίο σετ του αγώνα. Οι Σέρβοι βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ με 17-24, ενώ οι Γάλλοι είχαν ευκαιρία για match ball.

Οι δύο ομάδες έβγαλαν απίστευτες άμυνες, με τη Γαλλία ειδικά να σώζει τη μπάλα ακόμη κι από τις εξέδρες! Μετά από αρκετές εναλλαγές, τελικά οι Σέρβοι πήραν τον πόντο, όμως δεν έφτανε για να νικήσουν τους Γάλλους.