Η κλήρωση της Α΄ φάσης του Κυπέλλου ανδρών

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα (31/10) στα γραφεία της ΟΧΕ η κλήρωση της Α΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ανδρών, που έχει ως εξής:

Η κλήρωση της Α΄ φάσης του Κυπέλλου ανδρών

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα (31/10) στα γραφεία της ΟΧΕ η κλήρωση της Α΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ανδρών, που έχει ως εξής:

Α΄ Τομέας

Πρώτος Γύρος (12-13/11)
ΑΟ Ιωαννίνων - Ολυμπιακός Πάτρας
ΑΟ Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Άρης Νικαίας
Πανιώνιος ΓΣΣ - Ακαδημία Πάτρας
Αναγέννηση Άρτας- Προοδευτική Αγρινίου
Ηλυσιακός- Κύδων Χανίων
Δεύτερος γύρος (03-04/12)
Ο νικητής Πανιωνίου ΓΣΣ - Ακαδημία Πάτρας με τον νικητή του αγώνα Αναγέννηση Άρτας- Προοδευτική Αγρινίου
Ο νικητής του αγώνα Ηλυσιακός – Κύδων Χανίων με τον νικητή του αγώνα ΑΟ Λεωνίδας- Άρης Νικαίας
Χωρίς αγώνα περνάει στον τρίτο γύρο ο νικητής του παιχνιδιού ΑΟ Ιωαννίνων- Ολυμπιακός Πάτρας
Τρίτος Γύρος (14-15/01)
Ο νικητής στο παιχνίδι των νικητών Πανιωνίου- Ακαδημίας και Αναγέννηση- Προοδευτική με τον νικητή του αγώνα ΑΟ Ιωαννίνων –Ολυμπιακός Πάτρας.
Περνάει χωρίς αγώνα ο νικητής των νικητών του αγώνα Ηλυσιακός –Κύδων και ΑΟ Λεωνίδας- Άρης Νικαίας ο οποίος θα είναι γηπεδούχος στον τέταρτο γύρο (28-29/01) και θα παίξει με τον νικητή του αγώνα του τρίτου γύρου











Ο αθλητικός δικαστή τιμώρησε τον Φίλιππο Βέροιας με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και με πρόστιμο 3.000 ευρώ για τα όσα έγιναν στο παιχνίδι με τον Αθηναϊκό.

Επίσης, στον προπονητή του ΒΑΟ Νέναντ Πίβατς επιβλήθηκε ποινή δύο ακόμα μηνών (πριν λίγες μέρες είχε τιμωρηθεί με δύο μήνες). Κατά συγχώνευση θα στερηθεί του δικαιώματος άσκησης των καθηκόντων του για τρεις μήνες.

Β΄ Τομέας

Πρώτος Γύρος (12-13/11)
Πόντιοι Κιλκίς – ΓΣ Δράμας
Καστοριά – Αερωπός
Ζαφειράκης – ΑΟΔ Θερμαϊκου
Ιωνικός Νέας Μαγνησίας Λαμίας – Ορφέας Κατερίνης
Άρης Θεσσαλονίκης – Αρχέλαος
Δεύτερος Γύρος (03-04/12)
Ο νικητής του αγώνα Ζαφειράκης – ΑΟ Δράμας με τον νικητή του αγώνα Καστοριά – Αερωπός.
Ο νικητής του αγώνα Ιωνικός Λαμίας – Ορφέας με τον νικητή του αγώνα Άρης Θεσσαλονίκης – Αρχέλαου.
Χωρίς αγώνα περνά στον επόμενο γύρο ο νικητής του αγώνα πόντιοι Κιλκίς – ΓΣ Δράμας
Τρίτος Γύρος (14-15/01)
Ο νικητής των νικητών των αγώνων Ιωνικού Λαμίας – Ορφέας και Άρη Θεσσαλονίκης – Αρχέλαου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Πόντιοι Κιλκίς – ΓΣ Δράμας.
Ο νικητής του αγώνα του τρίτου γύρου θα είναι γηπεδούχος στο παιχνίδι του τέταρτου γύρου (28-29/01) και θα αντιμετωπίσει τον νικητή των νικητών Ζαφειράκη – Ιωνικού και Καστοριά- Αερωπού.











24MEDIA NETWORK