Μόνο το Σάββατο οι Πανελλήνιοι Αγώνες

Μόνο το Σάββατο πραγματοποιήθηκαν τελικά οι Alpha Private Bank 58οι Πανελλήνιοι Αγώνες Ιππικής Δεξιοτεχνίας στις εγκαταστάσεις του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου. Την Κυριακή δεν διεξήχθησαν αγώνες, αφού ο στίβος δεν ήταν σε καλή κατάσταση, αλλά πραγματοποιήθηκε σεμινάριο με το διεθνή κριτή Peter Engels στο κλειστό ιπποδρόμιο του Ομίλου.

Μόνο το Σάββατο οι Πανελλήνιοι Αγώνες
Μόνο το Σάββατο πραγματοποιήθηκαν τελικά οι Alpha Private Bank 58οι Πανελλήνιοι Αγώνες Ιππικής Δεξιοτεχνίας στις εγκαταστάσεις του Ελληνικού Ιππικού Ομίλου. Την Κυριακή δεν διεξήχθησαν αγώνες, αφού ο στίβος δεν ήταν σε καλή κατάσταση, αλλά πραγματοποιήθηκε σεμινάριο με το διεθνή κριτή Peter Engels στο κλειστό ιπποδρόμιο του Ομίλου.

Πανελληνιονίκες και Πολυνίκες Εφήβων και Ενηλίκων αναδείχθηκαν αντίστοιχα η Αλεξάνδρα Αλεξοπούλου με τον Marco Polo του ΑΟΙ και η Τζοάννα Γεωργοπούλου με τη Dynastie του ΙΟΒ. Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησε για μία ακόμη φορά η Νάταλι Μαρτίνη με τον Balans, που κέρδισε τα αγωνίσματα Γ3 και Β6 το Σάββατο, ενώ αναδείχθηκε Πολυνίκης της χρονιάς στο αγώνισμα Β6. Η Έλλη Μαρτίν και η Στεφανία Καμπόλη αναδείχθηκαν αντίστοιχα Πολυνίκες της χρονιάς στα αγωνίσματα Ε Παίδων και Ενηλίκων.

Πολυνίκες Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2005

Αγώνισμα Ε Παίδων

1. Ε. Μαρτίν – Olek 2 – ΙΟΚΕΝ – 66β.
2. Α. Βερούτη – Talouz – ΙΟΒΟΠ – 32,5β.
3. Α.Μ. Παπαγιαννάκου – El Sinor – ΑΟΙ – 27β.

Αγώνισμα Ε Ενηλίκων

1. Σ. Καμπόλη – Provincial Broker – IOMS – 37β.
2. Μ. Φωστηροπούλου – Picador – ΙΟΒ – 23β.
3. Ν. Ανδρικοπούλου – Parisienne – ΑΤΙΟ – 18,5β.

Αγώνισμα Β6

1. Ν. Μαρτίνη – Balans – ΙΟΑ – 62β.
2. Μ. Ρούσσου – Dominik – ΑΙΟΕ – 28β.
3. Α. Χωριανοπούλου – Gasper de Labray – ΕΙΟ – 26β.

Αγώνισμα Γ4

1. Α. Αλεξοπούλου – Marco Polo – ΑΟΙ – 60β.
2. Χ. Σαχίνογλου – Maximillian 2 – AOI – 59β.
3. Α. Εμμανουήλ – Livano – ΙΟΒ – 47β.

Αγώνισμα Grand Prix

1. T. Γεωργοπούλου – Dynastie – ΙΟΒ – 81β.
2. Κ. Λω – Hamlet – ΙΟΒ – 58β.
3. J. Gurov – Mr. Bean 8 – ΑΟΙ – 41β.

Αγώνισμα Δα

1. Κ. Αστερίου – Liman – ΙΟΒ – 75β.
2. Ι. Άνδροβιτς – Tai Nez 2 – ΑΟΙ – 42β.
3. Χ. Σαχίνογλου – Mercedes – ΑΟΙ – 41β.

Αγώνισμα Α4 Ενηλίκων

1. Α. Χωριανοπούλου – Gasper de Lambray – ΕΙΟ – 28β.
2. E. Brown – Dansk – ΙΟΒΟΠ – 24β.
2. Σ. Καμπόλη – Provincial Broker – IOMS – 24β.

Τα αποτελέσματα των Πανελληνίων του Σαββάτου

Αγώνισμα Ε Παίδων

1. Α. Βρετού – Princess Jeanny – ΙΟΒ – 72%
2. E. Μαρτίν – Olek 2 – ΙΟΚΕΝ – 71%
3. A.M. Παπαγιαννάκου – El Sinor – ΑΟΙ – 70%

Αγώνισμα Ε Ενηλίκων

1. Μ. Βρετού – Princess Jeanny – ΙΟΒ – 77%
2. Δ. Φιλιώτη – Versus Solo W – IOMS – 76%
3. Μ. Φωστηροπούλου – Picador – ΙΟΒ – 75%

Αγώνισμα Γ3

1. Ν. Μαρτίνη – Balans – IOA – 64,89%
2. Σ. Καραμπατζάκης – Alyur – ΙΠΑΣΝΠΟ – 64,44%
3. A. Χωριανοπούλου – Gasper de Lambray – ΕΙΟ – 59,67%

Αγώνισμα Β6

1. Ν. Μαρτίνη – Balans – ΙΟΑ – 67,28%
2. Α. Χωριανοπούλου – Gasper de Lambray – ΕΙΟ – 60,99%
3. M. Μπάκα – Dansk – ΙΟΒΟΠ – 57,04%

Αγώνισμα Δα

1. Κ. Αστερίου – Liman – ΙΟΒ – 63,92%
2. Σ. Φωσκόλου – Tanzmeister II – ΙΟΒ – 62,17%
3. X. Σαχίνογλου – Mercedes – ΑΟΙ – 57,67%

Αγώνισμα Γ4 – Πανελληνιονίκες Εφήβων

1. Α. Αλεξοπούλου – Marco Polo – ΑΟΙ – 63,59%
2. X. Σαχίνογλου – Maximillian 2 – ΑΟΙ – 61,62%
3. Σ. Φωσκόλου – Tanzmeister 2 – ΙΟΒ – 61,37%

Αγώνισμα Grand Prix– Πανελληνιονίκες Ενηλίκων

1. Τ. Γεωργοπούλου – Dynastie – ΙΟΒ – 65,49%
2. J. Gurov – Mr. Bean 8 – ΑΟΙ – 63,54%
3. K. Λω – Hamlet – ΙΟΒ – 63,33%
4. Ε. Μυράτ – Hitrol – ΑΟΙ – 61,60%


24MEDIA NETWORK