Έβαλε... γκάζια ο Χιμένεθ παρά την τεσσάρα

Μπορεί η ΑΕΚ να νίκησε 4-0 την Ξάνθη στο ΟΑΚΑ, ο Μανόλο Χιμένεθ παρόλα αυτά είχε... παράπονα από τους παίκτες του, τους οποίους θέλει να κρατήσει στην τσίτα μέχρι το τέλος.

SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΞΑΝΘΗ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
jimenes EUROKINISSI

Με τρία γκολ του Όγκνιεν Βράνιες και ένα του Τάσου Μπακασέτα στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ επικράτησε 4-0 της Ξάνθης και πήρε την πιο ξεκούραση νίκη της τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες της Ένωσης χαλάρωσαν στο δεύτερο μέρος, κάτι που δεν άρεσε στον Μανόλο Χιμένεθ και δεν δίστασε να πει στην NOVA μετά το τέλος του αγώνα:

"Είμαι ικανοποιημένος από την αγωνιστική μας συμπεριφορά, ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο όπου πετύχαμε πολλά γκολ", είπε αρχικά και συνέχισε:

"Στο δεύτερο μέρος παίξαμε χαλαρά και χωρίς ένταση, αφού ήμασταν μπροστά με 4-0. Δεν μπορώ να το δεχθώ, όμως όταν είσαι 4-0 στο ημίχρονο και όχι 1-0, τότε δεν παίζεις με την ίδια ένταση. Τα παιχνίδια κρατάνε 90 λεπτά και όχι 45. Αυτό δεν αλλάζει.

Αν έβρισκα κάτι αρνητικό θα ήταν αυτό, όμως το κρατάω καθαρά για μένα".