Η χαμένη ευκαιρία της σεζόν από τον Κριστιάνο!

Συμβαίνει και στους καλύτερους. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, στο 100ο ματς του Ζιντάν στον πάγκο της Ρεάλ, αστόχησε από το ενάμισι μέτρο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, κι ενώ το σκορ ήταν στο 1-1 κόντρα στην Χετάφε (VIDEO).

Η "βασίλισσα" τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Χετάφε και το... ακόρευτο γρασίδι της, αφού αν και προηγήθηκε στο 39ο λεπτό με τον Καρίμ Μπενζεμά, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56' με τον Μολίνα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε μία μοναδική ευκαιρία να κάνει το 2-1 για την Ρεάλ στο 72ο λεπτό, όμως αστόχησε από το ενάμισι μέτρο και με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο!

Τελικά ο Πορτογάλος λυτρώθηκε στο 85ο λεπτό όταν και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο τελικό 2-1 για την Ρεάλ.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΧΕΤΑΦΕ: Γκουαΐτα, Νταμιάν Σουάρες, Ντακονάμ, Χουάν Κάλα, Αντούνες, Μπεργκάρα, Αραμπάρι (84' Μπρούνο Γκονθάλεθ), Φαρζ, Άλβαρο Χιμένεθ (15' Πορτίγιο), Αλφρέντ Εντιάιγ (68' Λασέν), Χόρχε Μολίνα.

ΡΕΑΛ: Κασίγια, Χακιμί, Νάτσο, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο (72' Τεό Ερνάντεθ), Μάρκος Γιορέντε, Κρόος, Λούκας Βάθκεθ (72' Ίσκο), Μάρκο Ασένσιο, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά (81' Μπόρχα Μαγιοράλ).