Η πιο συγκινητική στιγμή στο Ατρόμητος-Ηρακλής

Ο Αλέξανδρος Κούρος ήταν μοιραίος για τον Ηρακλή κόντρα στον Ατρόμητο αφού έκανε λάθος στην τελευταία φάση και πλάνταξε στο κλάμα μετά το τελευταίο σφύριγμα.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / Eurokinissi Sports)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Έχει παίξει στον Ατρόμητο, αλλά αυτή τη φορά ήρθε στο Περιστέρι ως αντίπαλος. Για τον Αλέξανδρο Κούρο το ματς του Ηρακλή κόντρα στην πρώην ομάδα του ήταν γεμάτο συγκινήσεις.

Θα μπορούσε να είχε γίνει ήρωας, αλλά το σουτ του στο 36ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι. Αντ' αυτού έκανε το λάθος στις καθυστερήσεις του αγώνα, έχασε τον Πλατέλλα και στη συνέχεια ο Βασιλείου διαμόρφωσε το τελικό 1-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Κούρος δεν άντεξε στο φινάλε του αγώνα και λύγισε. Έκλαψε αρκετά και οι κάμερες επικετρώθηκαν πάνω του. Ωστόσο εκείνη τη στιγμή ο πρώην συμπαίκτης του και τερματοφύλακας του Ατρομήτου, Αντρέι Γκορμπούνοφ, έτρεξε προς το μέρος του. Τον αγκάλιασε και τον παρηγόρησε σαν καλός φίλος. Αυτή ήταν η πιο συγκινητική στιγμή του αγώνα.