Με δύο αδέρφια στην 11άδα μετά το... 1987!

Το ματς κόντρα στον Ατρόμητο ήταν ιστορικό για τον Παναθηναϊκό αφού για πρώτη φορά μετά από 29 χρόνια συνυπήρχαν, έστω και λίγα λεπτά, δύο αδέρφια στην ενδεκάδα του.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟ (Eurokinissi Sports / ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟ (Eurokinissi Sports / ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ) EUROKINISSI SPORTS

Στις 29 Νοεμβρίου 1987, στον αγώνα του Άρη με τον Παναθηναϊκό στη Θεσσαλονίκη (νίκησαν 2-0 οι γηπεδούχοι) είχε συμβεί κάτι που σπάνια συναντάμε στα γήπεδα, με δύο αδέρφια να βρίσκονται ταυτόχρονα στον αγωνιστικό χώρο φορώντας τη φανέλα της ίδιας ομάδας. Ήταν τα αδέρφια Δημόπουλοι, ο Χρήστος και ο Θανάσης, που έπαιξαν μαζί στους "πράσινους" για 2,5 χρόνια (καλοκαίρι 1985-Δεκέμβριος 1987), με τους δύο παίκτες να βρίσκονται μαζί στην 11άδα για 32 λεπτά.

Μετά από 29 χρόνια λοιπόν έφτασε το απόγευμα της Κυριακής η ώρα για να βρουν τους "διαδόχους" τους, με δύο αδέρφια να αγωνίζονται μαζί την ίδια στιγμή για τον Παναθηναϊκό του Μαρίνου Ουζουνίδη. Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος ήταν βασικός στο ματς με τον Ατρόμητο και τα πήγε εξαιρετικά καταφέρνοντας να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του ενώ στο 89' απέκτησε και παρέα, με τον αδερφό του Παναγιώτη να αντικαθιστά τον Βιγιαφάνιες και να παίζει μέχρι το 94'.