Μαρκόπουλος: "Καταστροφή το τέταρτο δεκάλεπτο"

Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε επιμέρους 37-14 στο τέταρτο δεκάλεπτο και ο Σούλης Μαρκόπουλος δεν ήταν δυνατόν να μην το σχολιάσει.

Το κακό τέταρτο δεκάλεπτο κόστισε στον ΠΑΟΚ την ήττα στην Ουγγαρία και ο Σούλης Μαρκόπουλος προσπαθούσε μετά να εξηγήσει τι ακριβώς συνέβη.

Ο κόουτς του "Δικεφάλου" σχολίασε: " Θέλαμε πολύ να νικήσουμε σε αυτό το παιχνίδι για να έχουμε αρκετές ελπίδες να προκριθούμε στον επόμενο γύρο, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Πιστεύω ότι παίζοντας πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο δεκάλεπτο ιδιαίτερα, αλλά και αρκετά καλά και στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε δημιουργήσει μία διαφορά που φαινόταν ότι θα είναι διαφορά ασφαλείας.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για μας και δώσαμε ευκαιρίες στον αντίπαλο να γυρίσει στο παιχνίδι. Δεχτήκαμε πολλά καλάθια από αιφνιδιασμούς και τρίποντα και γενικά εύκολα καλάθια και έτσι χάσαμε το παιχνίδι".