Eurobasket 2015 LIVE

Ενημερωθείτε live από το Contra.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Eurobasket 2015.

Το live των αγώνων

15:19
Καλησπέρα σας, παρέα θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των πέντε σημερινών αγώνων του Eurobasket
15:20
Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει τους αγώνες του Β' και του Γ' Ομίλου, ήτοι αυτών που διεξάγονται σε Βερολίνο και Ζάγκρεμπ
15:20
Το πρώτο παιχνίδι της ημέρας είναι αυτό ανάμεσα σε Σερβία και Ισλανδία, με το τζάμπολ να είναι προγραμματισμένο για τις 15:30
15:22
Η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς θέλει να κάνει το 3/3 για να παραμείνει στην κορυφή του Β' Ομίλου
15:23
Στις 16:00 θα ξεκινήσει το Ολλανδία - Σλοβενία, για τον όμιλο της Ελλάδας
15:25
Οι Ολλανδοί βρίσκονται ήδη στο παρκέ για την προθέρμανσή τους
15:27
Για να επιστρέψουμε στο Σερβία - Ισλανδία, οι πεντάδες είναι οι εξής:

ΣΕΡΒΙΑ: Τεόντοσιτς, Κούζμιτς, Μπιέλιτσα, Μάρκοβιτς, Κάλινιτς.
ΙΣΛΑΝΔΙΑ: Μπέρινγκσον, Στέφανσον, Βίλαλμσον, Ερμολίνσκι, Πάλσον.
15:28
Εν αντιθέσει με τους "όρλοβι" (του 2/2), οι Ισλανδοί δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης στο Eurobasket.
15:31
Σε λιγότερο από ένα λεπτό θα ξεκινήσει ο αγώνας της Σερβίας με την Ισλανδία
15:31
Όλα είναι έτοιμα για το τζάμπολ
15:34
Σερβία - Ισλανδία: Ο Κούζμιτς πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα, με τον Τεόντοσιτς να ακολουθεί λίγο μετά (4-0 στο 0'47'')
15:37
Σερβία - Ισλανδία: Ο Στέφανσον σκοράρει για τρεις, αλλά ο Κάλινιτς απαντάει άμεσα με τον ίδιο τρόπο (9-3 στο 2'49'')
15:38
Σερβία - Ισλανδία: Οι "όρλοβι" ξεκινούν ιδανικά το παιχνίδι, έχοντας 3/4 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 2/2 βολές. Στο +6 (11-5) παραμένει η διαφορά με 5'33'' να μένουν στο πρώτο δεκάλεπτο
15:40
Σερβία - Ισλανδία: Από τα μισά κιόλας της πρώτης περιόδου, η Σερβία προηγείται με νταμπλ σκορ (14-7 στο 4'57''), χάρη στο δεύτερο αποψινό τρίποντο του Κάλινιτς.
15:42
Σερβία - Ισλανδία: Οι τυπικά φιλοξενούμενοι δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν τη σερβική άμυνα, αφού έχουν 2/11 σουτ μέχρι στιγμής
15:43
Οι φίλοι της Σερβίας κάνουν αισθητή την παρουσία τους στο Βερολίνο
15:47
Σερβία - Ισλανδία: Στο +7 (21-14) η Σερβία χάρη σε καλάθι του Νέντοβιτς, με 55'' να μένουν στο πρώτο δεκάλεπτο
15:48
Σερβία - Ισλανδία: Με συνεχόμενα τρίποντα προσπαθεί να μειώσει η Ισλανδία, δίχως όμως αποτέλεσμα αφού τα σουτ βρίσκουν το σίδερο
15:49
Η εντυπωσιακή τάπα του Κάλινιτς στον Ερμολίνσκι
15:50
Σερβία - Ισλανδία: Τρίποντο του Ερτσέγκ στο φινάλε της πρώτης περιόδου, με τη Σερβία να προηγείται πλέον με +8 (24-16)
15:52
Σερβία - Ισλανδία: Εφτά παίκτες των "όρλοβι" σκόραραν στο πρώτο δεκάλεπτο, με πρώτο και καλύτερο τον Κάλινιτς των 6 πόντων (με 2/2 τρίποντα)
15:53
Σερβία - Ισλανδία: Το καλάθι του Μιλοσάβλιεβιτς πηγαίνει τη διαφορά για πρώτη φορά σε διψήφια επίπεδα (26-16)
15:54
Σερβία - Ισλανδία: Ο Γκούναρσον σκοράρει για τρεις, ενώ στην επόμενη φάση ο Ραντούλιτσα προσπαθεί -ανεπιτυχώς- να καρφώσει με δύναμη την μπάλα. Του έγινε φάουλ που δεν δόθηκε (26-19 στο 11'19'')
15:57
Σερβία - Ισλανδία: Έντεκα παίκτες έχουν ήδη πατήσει το παρκέ για τη Σερβία. Ο Μιλουτίνοφ είναι ο μοναδικός που δεν έχει αγωνιστεί μέχρι τώρα (26-19 στο 12'49'')
15:58
Σερβία - Ισλανδία: Το τρίποντο του Ερτσέγκ στο φινάλε της πρώτης περιόδου
15:59
Σερβία - Ισλανδία: Οι παίκτες του Σάσα Τζόρτζεβιτς έχουν μοιράσει ήδη 9 ασίστ, σε σύνολο 10 καλαθιών
16:00
Σλοβενία - Ολλανδία: Έχουμε τζάμπολ στο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες έχουν από μία νίκη και από μία ήττα. Να τονίσουμε πως την Τετάρτη (9/9) η Εθνική μας θα αντιμετωπίσει την Σλοβενία (16:00).
16:02
Δείτε εικόνες από την παρουσίαση της Σλοβενίας, λίγο πριν το τζάμπολ με την Ολλανδία
16:03
Σερβία - ΙσλανδίαΕντυπωσιακό κάρφωμα του Κούζμιτς (μετά από ασίστ του Τεόντοσιτς) στον αιφνιδιασμό (31-21 στο 15'50'')
16:04
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Σλόκαρ έκανε το σκορ 4-0 για τους Σλοβένους.
16:05
Σερβία - Ισλανδία: Νέο κάρφωμα του Κούζμιτς στον αιφνιδιασμό. Ο σέντερ του Παναθηναϊκού έχει ήδη 9 πόντους με 3/3 δίποντα (35-25 στο 17'37'')
16:07
Την προηγούμενη μέρα η Ολλανδία ηττήθηκε από την Π.Γ.Δ.Μ. με σκορ 71-78, ενώ η Σλοβενία κέρδισε την Γεωργία με 79-68.
16:07
Σερβία - Ισλανδία: Το τρίποντο του Γκούναρσον (35-28) κάνει έξαλλο τον Σάσα Τζόρτζεβιτς, ο οποίος καλεί τάιμ άουτ (17'59'')
16:08
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Κλόμπουτσαρ έκανε το 6-0, δίχως σκορ οι Ολλανδοί εδώ και τέσσερα λεπτά.
16:09
Σλοβενία - Ολλανδία: Δεν έχουν χάσει σουτ οι Σλοβένοι (4/4δ).
16:09
Σερβία - Ισλανδία: Μετά το τάιμ άουτ, οι Σέρβοι πετυχαίνουν πέντε αναπάντητους πόντους (40-28)
16:12
Σερβία - Ισλανδία: Με 3.8'' να μένουν στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Σάσα Τζόρτζεβιτς καλεί τάιμ άουτ
16:13
Σλοβενία - Ολλανδία: Στο 10-0 η Σλοβενία. Αδυνατού να σκοράρουν οι Ολλανδοί.
16:15
Σερβία - Ισλανδία: Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τη Σερβία να διατηρεί προβάδισμα της τάξης των 10 πόντων (42-32)
16:16
Σλοβενία - Ολλανδία: Μείωσαν οι Ολλανδοί σε 12-5. Μετρούν 2/10 δίποντα.
16:17
Ομαδικά στατιστικά από το Σερβία - Ισλανδία:

ΣΕΡΒΙΑ: 13/16 δίποντα, 4/9 τρίποντα, 4/6 βολές, 19 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 14 λάθη, 3 κλεψίματα, 1 τάπα.
ΙΣΛΑΝΔΙΑ: 8/17 δίποντα, 3/17 τρίποντα, 7/8 βολές, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 7 λάθη, 5 κλεψίματα.
16:19
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Ολλανδοί μετρούν ήδη 5 λάθη στην αναμέτρηση.
16:19

ΣΕΡΒΙΑ: Τεόντοσιτς 4 (4 ασ.), Σιμόνοβιτς, Κούζμιτς 9 (3/3 δίπ., 3/4 βολ., 3 ριμπ.), Μπογκντάνοβιτς, Μπιέλιτσα 5, Μάρκοβιτς 2, Κάλινιτς 6 (2), Νέντοβιτς 7 (1), Μιλοσάβλιεβιτς 2, Ραντούλιτσα 4, Ερτσέγκ 3 (1).
ΙΣΛΑΝΔΙΑ: Χέρμανσον, Κάρασον, Ναθανάελσον, Σιγκούρντασον 6 (0/4 τρίπ.), Μπέριγκσον 6, Στέφανσον 3 (1), Βίλαλμσον 6, Γκούναρσον 8 (2), Ερμολίνσκι, Πάλσον 3, Στέιναρσον.
16:20
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Ντε Γιονγκ μείωσε για τους Ολλανδούς σε 15-9.
16:22
Το κάρφωμα του Γιάκα Μπλάζιτς στα πρώτα λεπτά του αγώνα της Σλοβενίας με την Ολλανδία
16:24
Σλοβενία - Ολλανδία: Έχουν πρόβλημα στα σουτ οι Ολλανδοί (4/15-27%).
16:25
Σλοβενία - Ολλανδία: Η πρώτη περίοδος βρήκε τους Σλοβένους να προηγούνται με +8 (23-15).
16:27
Σερβία - Ισλανδία: Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
16:32
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Ντε Γιονγκ είναι ο πρώτος σκόρερ του ματς με 8 πόντους. Έχει πάρει και 5 ριμπάουντ.
16:33
Σερβία - Ισλανδία: Ο Μπιέλιτσα με κάρφωμα έκανε το σκορ 46-35.
16:34
Σερβία - Ισλανδία: Ο Κούζμιτς είναι ο πρώτος σκόρερ της Σερβίας με 11 πόντους (4/4δ).
16:35
Σερβία - Ισλανδία: Η Σερβία σουτάρει εντός πεδιάς με 70.4% (19/27).
16:36
Σλοβενία - Ολλανδία: Η Σλοβενία μετρά 9 ασίστ στο ματς και η Ολλανδία μόλις 1.
16:38
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Όμιτς με σουτ "έγραψε" το 33-23 στο 16'.
16:39
Σερβία - Ισλανδία: Στο +12 (48-36) η Σερβία με τον Νέντοβιτς.
16:41
Σερβία - Ισλανδία: Η Σερβία σουτάρει καλύτερα (67%, 20/30) από την Ισλανδία (13/38, 34%).
16:42
Σερβία - Ισλανδία:  Ο Μπογκντάνοβιτς διατηρεί μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Η διαφορά στο +15 (53-38), καθώς ευστόχησε σε τρίποντο.
16:43
Σλοβενία - Ολλανδία: Στο +14 (39-25) η Σλοβενία στο 19'.
16:47
Σερβία - Ισλανδία: Στο +19 (60-41) η Σερβία με τρίποντο του Σιμόνοβιτς.
16:49
Σλοβενία - Ολλανδία: Στο ημίχρονο η Σλοβενία είναι μπροστά στο σκορ με 41-29 (23-15, 18-14) επί της Ολλανδίας.
16:51
Σερβία - Ισλανδία: Οι Σέρβοι είναι σοβαροί απέναντι στους Ισλανδούς και είναι μπροστά στο σκορ με +19 (65-46). Απομένει 1'10'' πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.
16:52
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Σλοβένοι έχουν καλύτερα ποσοστά στα δίποντα (11/15-73%) στο πρώτο μέρος σε σχέση με τους Ολλανδούς (11/28-39%).
16:53
Σλοβενία - Ολλανδία: Σημαντική και η διαφορά στις ασίστ (11-3).
16:54
Σερβία - Ισλανδία: Τέλος τρίτης περιόδου, στο +19 (67-48) η Σερβία. Πρώτοι σκόρερ για τους Σέρβους με 11 πόντους είναι τρεις: Κούζμιτς, Ραντούλιτσα και Νέντοβιτς. Ο Τεόντοσιτς έχει 6 ασίστ.
16:56
Σερβία - Ισλανδία: Πρώτος σκόρερ των Ισλανδών είναι ο Γκούναρσον (13π, 3/5τρ).
16:57
Σερβία - Ισλανδία: Οι Σέρβοι εφόσον κερδίσουν (όπως όλα δείχνουν) θα κάνουν το 3-0 στον όμιλο τους, αφού νωρίτερα νίκησαν τόσο την σπουδαία Ισπανία, όσο και την Γερμανία μέσα στο Βερολίνο.
17:01
Σερβία - Ισλανδία: Η Σερβία έχει κυριαρχήσει μέσα στη ρακέτα, καθώς έχει σημειώσει 36 πόντους. Η Ισλανδία μόλις 16.
17:03
Σερβία - Ισλανδία: Ο Μιλοσάβλεβιτς στον αιφνιδιασμό έφερε την ομάδα του στο +21 (75-54) στο 35'.
17:04
Σερβία - Ισλανδία: Άρχισαν να πυροβολούν οι Σέρβοι. Με τον Μπογκντάνοβιτς πήγαν στο +22 (78-56).
17:08
Σερβία - Ισλανδία: Στο +29 (88-59) οι Σέρβοι με τον Κάλινιτς, που είναι έτοιμοι να κάνουν το "3 στα 3" στις νίκες.
17:09
Σλοβενία - Ολλανδία: Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
17:12
Σερβία - Ισλανδία: Η Σερβία έκανε το "3 στα 3" στον όμιλο της, κερδίζοντας την Ισλανδία με σκορ 93-64 (24-16, 18-16, 25-16, 26-16).
17:14
Σερβία: Τεόντοσιτς 4π-6ασ, Σιμόνοβιτς 3π, Κούζμιτς 11π, Μπογκντάνοβιτς 9π-6ασ-7ρ, Μπιέλιτσα 7π, Μάρκοβιτς 2π, Κάλινιτς 12π-5ασ, Νέντοβιτς 15π, Μιλοσάβγεβιτς 8π, Ραντούλιτσα 13π, Έρτσεγκ 3π, Μιλουτίνοφ 6π.
17:17
Σερβία - Ισλανδία: Η Σερβία πήρε την μάχη στα ριμπάουντ (40-30), σημείωσε 26 (!) πόντους στο ανοιχτό γήπεδο (στον αιφνιδιασμό), σε ένα ματς που είχαν 32 (!) ασίστ και 21 (!) λάθη.
17:18
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Ολλανδοί μείωσαν σε 48-43, αλλά ο Μπάζιτς με τρίποντο έδωσε... ανάσα στην ομάδα του.
17:23
Σλοβενία - Ολλανδία: Κοντράρουν οι Ολλανδοί, οι οποίοι μείωσαν σε 54-48 στο 29' και έχουν βάλει δύσκολα στους Σλοβένους.
17:24
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Ολλανδοί έχουν στο ματς μόλις 5 ασίστ και 9 λάθη. Οι Σλοβένοι 14 τελικές πάσες και 11 λάθη.
17:26
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Ολλανδοί μειώνουν σε 54-52 στο 29' με τον Κλουφ!
17:27
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Σλοβένοι έκαναν το σκορ 57-52 στο 30', ύστερα από τρίποντο του Πρέπελιτς (23-15, 18-14, 16-23). Εξαιρετικοί οι Ολλανδοί στη τρίτη περίοδο (16-23).
17:29
Σλοβενία - Ολλανδία: Τρεις παίκτες οδηγούν τους Ολλανδούς επιθετικά. Ο λόγος για τους Ντε Γιονγκ (16π), Κλουφ (17π) και Σμόλντερς (12π).
17:31
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Σλοβένοι βρέθηκαν στο +16, αλλά πλέον είναι μπροστά στο σκορ μόλις με δύο πόντους, καθώς ο Κλουφ μείωσε σε 57-55 (στο 31') με τρίποντο!
17:32
Σλοβενία - Ολλανδία: Το ματς έχει αποκτήσει ενδιαφέρον. Οι "πορτοκαλί" ισοφάρισαν την Σλοβενία στο 33' (57-57) με τον Κλουφ.
17:34
Σλοβενία - Ολλανδία: O Κλουφ έχει 3/3 τρίποντα στο ματς και έχει φτάσει τους 19 πόντους.
17:35
Σλοβενία - Ολλανδία: Η Σλοβενία μετράει 12/12 σερί βολές.
17:36
Σλοβενία - Ολλανδία: Και πάλι ο Μπλάζιτς, που έφτασε τους 13 πόντους στο ματς, έδωσε... ανάσα στη Σλοβενία. Το σκορ στο 62-57 στο 34'.
17:37
Σλοβενία - Ολλανδία: Και πάλι στο +7 (64-57) οι Σλοβένοι με τον Πρέπελιτς.
17:40
Σλοβενία - Ολλανδία: Οι Σλοβένοι έχουν δοκιμάσει 28 τρίποντα, ενώ οι Ολλανδοί μόλις 7.
17:41
Σλοβενία - Ολλανδία: Με τον Ζούπαν να ευστοχεί σε τρίποντο, η Σλοβενία πήγε στο +10 (67-57) στο 35'.
17:43
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Κλουφ με βολές μείωσε σε 69-61. Έφτασε τους 21 πόντους.
17:45
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Ντε Γιονγκ μείωσε σε 69-65, απομένουν 3'35'' για το τέλος της αναμέτρησης.
17:50
Σλοβενία - Ολλανδία: Ο Ντε Γιονγκ με τρίποντο μείωσε σε 71-68. Απομένουν δύο λεπτά για το τέλος του ματς.
17:51
Σλοβενία - Ολλανδία: Στο 01:41 πριν το τέλος, ο Πρέπελιτς έκανε το σκορ 72-68 και ακολούθως ο Ντάγκιτς έβαλε μεγάλο τρίποντο. Έκανε το σκορ 75-70 στα 58'' πριν τη λήξη.
17:54
Σλοβενία - Ολλανδία: Μεγάλο ντράιβ, σημαντικό καλάθι για τη Σλοβενία από τον Ντράγκιτς (77-72). Απομένουν 30'' πριν το τέλος.
17:55
Σλοβενία - Ολλανδία: Στις βολές ο Κλουφ. Απομένουν 23'' πριν το τέλος...
17:56
Σλοβενία - Ολλανδία: Έβαλε τη μία (77-74) ο Κλουφ. Οι Ολλανδοί έκαναν φάουλ πάνω στον Πρέπελιτς. Απομένουν 17'' πριν το τέλος.
17:56
Σλοβενία - Ολλανδία: Έβαλε και τις δύο βολές (79-74).
17:57
Σλοβενία - Ολλανδία:  Απομένουν 7''. Η Σλοβενία στις βολές (80-74).
17:58
Σλοβενία - Ολλανδία: Η Σλοβενία, έστω και δύσκολα στο τέλος, κέρδισε την Ολλανδία με σκορ 81-74. Το πάλεψαν στο τέλος οι "πορτοκαλί".
17:59
Σλοβενία - Ολλανδία: Με διψήφιο αριθμό πόντων οι Πρέπελιτς (16π, 6ασ), Μπλάζιτς (13π), Ντάγκιτς (13π) και Όμιτς (11π).
18:00
Σλοβενία - Ολλανδία: Από τους Ολλανδούς ξεχώρισε ο τρομερός Κλουφ με 25 πόντους.
18:31
Σε 15 λεπτά γίνεται το τζαμπολ στον αγώνα της Γερμανίας με την Τουρκία.
18:31
Κρίσιμη αναμέτρηση για τις δύο ομάδες, καθώς σε περίπτωση νίκης θα κάνουν σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Ευρωμπάσκετ.

18:38
Ο παίκτης της Μπορούσια Ντόρτμουντ, Ματς Χούμελς πρόκειται να παρακολουθήσει τη σημερινή αναμέτρηση.
18:39
Προθέρμανση για τους παίκτες των δύο ομάδων.
18:42
Η μασκότ της διοργάνωσης κάνει... βόλτα στο παρκέ, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.
18:47
Άρχισε ο αγώνας.
18:49
Τρίποντο του Μπόμπι Ντίξον και 0-3 μπροστά η Τουρκία.
18:50
Εξαιρετικό ξεκίνημα από τους Τούρκους. 9-0, 08:30 πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.
18:52
Δύο στα δύο τρίποντα από τον Ντίξον.
18:53
Πρώτο καλάθι για τη Γερμανία με την κλασσική κίνηση του Ντιρκ Νοβίτσκι (2-9).
18:55
Στο +11 (2-13) η Τουρκία, 06:20 πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.
18:58
100% (5/5) ποσοστό ευστοχίας για τους Τούρκους.
19:03
"Πυροβολούν" πίσω από τα 6μ75 οι Τούρκοι. 3/4 τρίποντα μέχρι στιγμής.
19:06
Εντυπωσιακό ξεκίνημα. 31-11 μπροστά η Τουρκία στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
19:11
Τρομερά άστοχη η Γερμανία. Έχει 4/15 σουτ εντός πεδιάς. Αντίθετα, η Τουρκία έχει 11/13.
19:13
Χωρίς σκορ στα τελευταία 2:41.
19:16
Με τέσσερις συνεχόμενες εύστοχες βολές του Μπέντσινγκ, η Γερμανία μειώνει σε 15-31, 06:50 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
19:19
Χωρίς σκορ η Τουρκία στα τελευταία 04:30.
19:23
Καλάθι για την Τουρκία με τον Ερντέν, ύστερα από 5.5 λεπτά.
19:25
Τρομερή τάπα του Ερντέν στον Λο!
19:27
Εντυπωσιακό κορεό από τους Γερμανούς φιλάθλους.
19:29
Ο Μπέντσινγκ έκλεψε την μπάλα, βγήκε στον αιφνιδιασμό και με λέι απ μείωσε σε 22-37.
19:32
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Τουρκία πάει στα αποδυτήρια, προηγούμενη 41-24 της Γερμανίας.
19:34

19:38
Το εντυπωσιακό κόψιμο του Ερντέν στον Λο.
19:47
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.
19:52
Η Γερμανία προσπαθεί να μειώσει το σκορ, όμως ο Ντίξον βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και με νέο τρίποντο αυξάνει τη διαφορά στο +16 (30-46), στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου.
20:06
H Γερμανία έχει πετύχει 18 πόντους από παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο, ενώ αντίθετα η Τουρκία μόλις 2.
20:08
Οι Τούρκοι διατηρούν ένα ασφαλέστατο προβάδισμα 15+ πόντων, παρά τις προσπάθειες των Σρέντερ, Μπέντσινγκ και Νοβίτσκι.
20:12
Τέλος τρίτης περιόδου. Η Τουρκία προηγείται 60-43 της Γερμανίας.
20:17
Καλάθι και φάουλ (46-60) από τον Ντιρκ Νοβίτσκι, 8:17 πριν το τέλος του αγώνα.
20:19
Ακόμα ένα τρίποντο (48-66) από τον Ντίξον (15π.) που "σκοτώνει" τους Γερμανούς!
20:25
57.1% (4/7) στα τρίποντα ο Ντίξον.
20:26
Τρία συνεχόμενα τρίποντα από τις δύο ομάδες. 59-73 μπροστά η Τουρκία.
20:30
Φάουλ του Γκιουλέρ στον Σρέντερ. Η Γερμανία έχει την ευκαιρία να ρίξει τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, 03:29 πριν το τέλος.
20:30
Εύστοχος ο Γερμανός γκαρντ, ο οποίος έχει σημειώσει 18 πόντους. 64-73.
20:35
Νέο καλάθι του Σρέντερ, 1:51 πριν το τέλος. Στο -7 η Γερμανία (66-73)!
20:36
Ωραίο λέι απ του Οσμάν, που φαίνεται να "καθαρίζει" την υπόθεση νίκη για τους Τούρκους, 53.9 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.
20:38
1/2 βολές ο Γκιουλέρ. 68-76 η Τουρκία, 37.4 δευτερόλεπτα για το τέλος.
20:40
Τρίποντο από τον Μπέντσινγκ! Ξανά στο -7 η Γερμανία.
20:41
Εντυπωσιακός ο Σρέντερ! Προσπαθεί να γυρίσει το παιχνίδι μόνος του, αλλά πλέον είναι αργά, αφού απομένουν 14.3 δευτερόλεπτα για το τέλος.
20:43
Ο Νοβίτσκι ευστοχεί στις δύο ελεύθερες βολές, 4.4 δευτερόλεπτα για το τέλος (75-80).
20:43
Τάιμ άουτ από την Τουρκία.
20:45
Τέλος του αγώνα. Η Τουρκία επικρατεί με 80-75 της Γερμανίας και κάνει σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Ευρωμπάσκετ.
20:47
Τα στατιστικά του αγώνα
21:49
Eπιστροφή στο live για τις αναμετρήσεις Κροατία-ΠΓΔΜ και Ισπανία-Ιταλία.
21:53
Iσπανία και Ιταλία μετρούν από μία νίκη και μία ήττα στο 2ο όμιλο.
21:53
Ομοίως Κροατία και ΠΓΔΜ στον 4ο.
21:58
Έγινε η ανάκρουση των ύμνων και τα πάντα είναι έτοιμα για το τζάμπολ στους δύο αγώνες.
22:01
Κροατία - ΠΓΔΜ: Το ματς αρχίζει.
22:02
Ισπανία - Ιταλία: Τζάμπολ στον αγώνα.
22:07
Κροατία - ΠΓΔΜ 7-2: Τέσσερις πόντους ο Μπογκντάνοβιτς.
22:08
Κροατία - ΠΓΔΜ 7-8: Οι φιλοξενούμενοι προσπερνούν με δύο τρίποντα.
22:09
Ισπανία - Ιταλία 5-6: Ο Γκασόλ βάζει τους πρώτους πέντε πόντους της Ισπανίας. Με βολές.
22:10
Ισπανία - Ιταλία 11-9: Μπροστά η "φούρια ρόχα" με δύο τρίποντα του Ρίμπας.
22:12
Κροατία - ΠΓΔΜ 7-12: Σερί 10-0 η ΠΓΔΜ.
22:13
Κροατία - ΠΓΔΜ 9-15: Οι Σκοπιανοί βλέπουν σαν βαρέλι το καλάθι. Ακόμα ένα τρίποντο.
22:16
Ισπανία - Ιταλία 18-14: Ο Γκασόλ φτάνει νωρίς-νωρίς τους 10 πόντους.
22:18
Κροατία - ΠΓΔΜ 11-18: O Στογιανόφσκι κάνει σπουδαία δουλειά για τους φιλοξενούμενους στην πρώτη περίοδο (9 πόντοι με 2/2 τρίποντα, 3/4 βολές και 3 ριμπάουντ).
22:19
Ισπανία - Ιταλία 20-19: Οι "ατζούρι" προσπέρασαν με τρίποντο του Μπαρνιάνι, ο οποίος έφτασε τους 10 πόντους, αλλά ο Γκασόλ διαμόρφωσε το 20-19 του πρώτου δεκαλέπτου.
22:21
Κροατία - ΠΓΔΜ 15-18: Με ένα 4-0 στο φινάλε, η "Χρβάτσκα" έριξε τη διαφορά στο τέλος της πρώτης περιόδου.
22:23
Κροατία - ΠΓΔΜ 18-21: Τρίποντο ο Στίπτσεβιτς και 7-0 σερί, αλλά ο Ιλιέφσκι απαντά.
22:24
Ισπανία - Ιταλία 22-23: Πόντο-πόντο βαδίζουν οι δύο αντίπαλοι.
22:25
Ισπανία - Ιταλία 24-26: Ο Τζεντίλε σκοράρει με σουτ τριών πόντων.
22:27
Κροατία - ΠΓΔΜ 23-23: Ο Στίπτσεβιτς είναι ζεστός έξω από τη γραμμή των 6.75.
22:28
Ισπανία - Ιταλία 24-29: Τρομερή εφόρμηση του Γκαλινάρι, ο οποίος νικά τέσσερις Ισπανούς και σκοράρει. Εν συνεχεία, βάζει και τη βολή.
22:34
Κροατία - ΠΓΔΜ 29-30: Οι Σκοπιανοί έχουν σταθερά το προβάδισμα, εκμεταλλευόμενοι την ευστοχία τους σε σουτ τριών πόντων.
22:35
Ισπανία - Ιταλία 35-36: Στους δέκα πόντους και ο Γκαλινάρι.
22:36
Ισπανία - Ιταλία: Ο Χάκετ πέφτει άτσαλα στο παρκέ και δείχνει να πονάει πολύ.
22:38
Ισπανία - Ιταλία: Στα αποδυτήρια εσπευσμένα ο άσος του Ολυμπιακού.
22:39
Κροατία - ΠΓΔΜ 30-32: Αυτό είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
22:41
Κροατία: Τόμιτς 3, Ρούντεζ, Στίπτσεβιτς 6, Μπογκντάνοβιτς 6, Σάριτς 5, Ούκιτς 2, Σίμον 2, Ντρέιπερ, Ζόριτς 6, Χεζόνια.

ΠΓΔΜ: Ιλιέφσκι 6, Κοστόφσκι, Β. Στογιανόφσκι 2, Ν. Στογιανόφσκι 9, Σιμονόφσκι 5, Τραϊκόφσκι, Γκουρόσκι, Χέντριξ, Σαμαρτζίνσκι 10.
22:43
Ισπανία - Ιταλία 45-40: Οι "ατζούρι" δείχνουν επηρεασμένοι από τον τραυματισμό του Χάκετ.
22:44
Ισπανία - Ιταλία 45-42: Ο Τζεντίλε μειώνει με 2/2 βολές.
22:45
Ισπανία - Ιταλία: Ο Χάκετ έχει επιστρέψει και κάθεται στον πάγκο.
22:46
Ισπανία - Ιταλία 45-42: Αυτό είναι το σκορ του -χορταστικού- πρώτου ημιχρόνου.
22:48
Ισπανία: Γκασόλ 16, Φερνάντεθ, Ροντρίγκες 2, Ερνανγκόμες 6, Ρίμπας 6, Ρέγες 9, Σαν Εμετέριο, Γιουλ 4, Μίροτιτς 2.

Ιταλία: Μπελινέλι 2, Αραντόρι 7, Τζεντίλε 7, Γκαλινάρι 14, Μπαρνιάνι 10, Κούζιν, Ντατόμε, Μέλι 2, Τσιντσιαρίνι, Χάκετ.
22:56
Κροατία - ΠΓΔΜ 32-32: Ο Τόμιτς ισοφαρίζει με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
23:00
Κροατία - ΠΓΔΜ 38-37: Οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα για πρώτη φορά από το 06:02 της πρώτης περιόδου.
23:02
Ισπανία - Ιταλία: Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
23:03
Ισπανία - Ιταλία 47-49: Μπροστά η Ιταλία με τρίποντο του Μπελινέλι.
23:05
Ισπανία - Ιταλία 47-52: Νέο τρίποντο ο Μπελινέλι, ο οποίος φτάνει τους 8 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο.
23:07
Ισπανία - Ιταλία 47-54: Σερί 10-0 οι "ατζούρι".
23:08
Ισπανία - Ιταλία 47-57: Μπελινέλι από τα 9 μέτρα και αρκετή δόση τύχης!
23:10
Κροατία - ΠΓΔΜ 50-42: Οι γηπεδούχοι έχουν ανατρέψει πλήρως την εικόνα του ματς.
23:13
Ισπανία - Ιταλία 50-60: Νέο τρίποντο ο Μπελινέλι.
23:16
Ισπανία - Ιταλία 57-65: O Γκαλινάρι δεν έχει... χαλινάρι. Στους 19 πόντους ο Ιταλός.
23:18
Κροατία - ΠΓΔΜ 56-46: Ο Σίμον επαναφέρει τη διαφορά στους 10 πόντους.
23:19
Κροατία - ΠΓΔΜ 59-46: Νέο τρίποντο οι γηπεδούχοι με τον Μπογκντάνοβιτς.
23:20
Ισπανία - Ιταλία 61-67: Ο Μίροτιτς μειώνει με τρίποντο.
23:23
Ισπανία - Ιταλία 63-73: Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με τρίποντο του Μπελινέλι.
23:24
Κροατία - ΠΓΔΜ 61-49: Τάσεις αυτοχειρίας θα πρέπει να επιδείξουν οι γηπεδούχοι για να χάσουν (και) αυτό το ματς.
23:25
Ισπανία - Ιταλία 63-73: Αρχίζει το τέταρτο δεκάλεπτο.
23:28
Κροατία - ΠΓΔΜ 69-49: Οι Σκοπιανοί έβαλαν 32 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι στιγμής στο δεύτερο έχουν σημειώσει μόλις 17. Οι Κροάτες, αντίθετα, έχουν 30 και 39 αντίστοιχα.
23:29
Ισπανία - Ιταλία 68-78: Ο Μπελινέλι εκτελεί, ναι καλά μαντέψατε, έξω από τα 6.75.
23:30
Ισπανία - Ιταλία 68-81: Ο Γκαλινάρι μιμείται τον Μπελινέλι.
23:35
Ισπανία - Ιταλία 76-87: Ο Τζεντίλε ανεβάζει τη διαφορά στους 9.
23:36
Τελικό: Κροατία - ΠΓΔΜ 73-55. Δεύτερη νίκη για τη "Χρβάτσκα".
23:36
Κροατία: Τόμιτς 10, Ρούντεζ, Στίπτσεβιτς 7, Μπογκντάνοβιτς 13, Σάριτς 15, Ούκιτς 7, Σίμον 12, Ντρέιπερ, Ζόριτς 8, Χεζόνια 1.

ΠΓΔΜ: Ιλιέφσκι 7, Κοστόφσκι 3, Β. Στογιανόφσκι 9, Ν. Στογιανόφσκι 9, Σιμονόφσκι 5, Τραϊκόφσκι 5, Γκουρόσκι 5, Χέντριξ, Σαμαρτζίνσκι 10.
23:39
Ισπανία - Ιταλία 79-91: Ο Μπελινέλι φτάνει τους 27 πόντους.
23:43
Ισπανία - Ιταλία 83-95: Δύο συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ οι Ιταλοί, ο Τζεντίλε κρατά τη διαφορά στους 12.
23:45
Ισπανία - Ιταλία 88-97: Ο Σαν Εμετέριο μειώνει με τρίποντο, αλλά τα περιθώρια έχουν στενέψει για τη "φούρια ρόχα".
23:48
Ισπανία - Ιταλία 90-101: Ο Μέλι πετυχαίνει 2/2 βολές και η "κατοστάρα" είναι γεγονός.
23:50
Ισπανία - Ιταλία 95-103: Ο Αραντόρι χάνει δύο βολές, όμως τα πάντα έχουν κριθεί.
23:51
Τελικό: Ισπανία - Ιταλία 98-105
23:51
Ισπανία: Γκασόλ 34, Φερνάντεθ 7, Ροντρίγκες 4, Ερνανγκόμεθ 6, Ρίμπας 8, Ρέγες 9, Σαν Εμετέριο 8, Γιουλ 9, Μίροτιτς 11.

Ιταλία: Μπελινέλι 27, Αραντόρι 11, Τζεντίλε 13, Γκαλινάρι 29, Μπαρνιάνι 18, Κούζιν 3, Μέλι 4, Τσιντσιαρίνι, Χάκετ.
23:53
Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Eurobasket 2015. Ραντεβού το μεσημέρι της Τετάρτης (15:30) με το ματς Τουρκία-Σερβία. Καλό ξημέρωμα.