Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός 59-65 (VIDEO)

Η πρώτη εκτός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού στο top-16 είναι γεγονός. Οι πρωταθλητές έπαιξαν σπουδαία άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν με 65-59 της Αλμπα στο Βερολίνο βάζοντας υποψηφιότητα ακόμα και για τις δύο πρώτες θέσεις του ομίλου τους. Γιάνκοβιτς, Φώτσης και Μαυροκεφαλίδης οι κορυφαίοι.

Η εξέλιξη

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός τα έκανε σχεδόν όλα λάθος. Μετά το 5-10 οι πράσινοι άρχισαν να κάνουν νερά στην άμυνα και το κυριότερο να χάνουν τα ριμπάουντ, άρα και τις κατοχές, με... θαυμαστή συνέπεια για τον αντίπαλο. Οι γρήγοροι περιφερειακοί της Αλμπαν έκαναν ζημιά την ίδια ώρα που οι παίκτες του Ιβάνοβιτς δεν είχαν σταθερό σημείο αναφοράς ούτε κοντά ούτε μακριά από το καλάθι. Κάπως έτσι το σκορ έγινε 23-17 και 29-22 με τους Γερμανούς να έχουν 12 παραπάνω ριμπάουντ (23-11)!

Στο τρίτο δεκάλεπτο και αφού η Αλμπα είχε καταφέρει να προηγηθεί με 11 πόντους (42-31) ο Παναθηναϊκός συνειδητοποίησε ότι πρέπει να καταβάλλει μεγαλύτερη προσπάθεια στην άμυνα. Πράγματι, οι "πράσινοι" αύξησαν την πίεση τους στην μπάλα, έβγαλαν κλεψίματα και πολύ γρήγορα μάζεψαν τη διαφορά (44-40, 45-45) παίρνοντας παράλληλα και το απαραίτητο σκορ από τον Διαμαντίδη.

Το νερό πια είχε μπει στο αυλάκι. Η καλή άμυνα εξασφάλιζε ψυχολογία και ρυθμό και παρά το γεγονός ότι η απόδοση στην επίθεση δεν ήταν ανάλογη, ο Παναθηναϊκός σιγά-σιγά ξέφυγε. Πρώτα ο Γιάνκοβιτς, στη συνέχεια ο Γκιστ, πιο μετά ο Φώτσης βοήθησαν αποφασιστικά έτσι ώστε η πλάστιγγα να γείρε στο πράσινο στρατόπεδο. Το 45-45 έγινε 46-53 και λίγο αργότερα 50-61 έτσι ώστε να έρθει η πρώτη εκτός έδρας νίκη του πρωταθλητή στο top-16 της Ευρωλίγκα έστω και αν στο τέλος η Αλμπα πλησίασε ακόμα και στους 3 απειλώντας άμεσα.

Η καλύτερη πεντάδα

1. Πραγματικά σπουδαία δουλειά από τον Βλάντο Γιάνκοβιτς ο οποίος είχε 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και φανταστικές άμυνες.

2. Καταλυτικός στο τέλος ο Φώτσης με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 κρισιμότατα τρίποντα.

3. Ηρθε από τον πάγκο ο Μαυροκεφαλίδης για να βοηθήσει με 11 πόντους, όλους στο δεύτερο ημίχρονο.

4. Ο Ρέντινγκ ήταν ο καλύτερος παίκτης της Αλμπα με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

5. Αρκετή βρώμικη δουλειά από τον Νέλσον με 6 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το φύλλο αγώνα

Επιτέλους, ο Παναθηναϊκός έπαιξε σαν μεγάλη και έμπειρη ομάδα μακριά από το ΟΑΚΑ έστω αν χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να συνειδητοποιήσει τι γίνεται στο παρκέ. Το μυστικό, πέρα από κάθε αμφιβολία, ήταν η άμυνα η οποία έσφιξε σαν τανάλια την Αλμπα στο δεύτερο ημίχρονο. Στην επίθεση, παρά το μέτριο πρόσωπο, η δουλειά έγινε και κάπως έτσι αποδείχθηκε ότι αν παίζεις καλή άμυνα τις λύσεις στο τέλος θα τις βρεις και στην άλλη πλευρά του παρκέ. Μ' αυτήν την επιτυχία ο Παναθηναϊκός μπορεί να πει ότι έκανα άλμα πρόκρισης και μικρό βήμα ακόμα και τις δύο πρώτες θέσεις.

20:41
Οι "πράσινοι" ταξίδεψαν χθες (5/2) για τη Γερμανία, με τον Νίκο Παππά να είναι ο μοναδικός απών.
20:41
Ο 24χρονος γκαρντ υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση πριν από δέκα μέρες, με σκοπό να ξεπεράσει την οξεία σκωληκοειδίτιδα που υπέστη.
20:43
Αντίθετα, στη δωδεκάδα βρίσκονται οι απόντες των τελευταίων ημερών. Ο λόγις για τους Έι Τζέι Σλότερ και Λουκά Μαυροκεφαλίδη, που θα αγωνιστούν κανονικά απόψε.
20:49
Η Άλμπα Βερολίνου βρίσκεται στην πέμπτη θέση του ομίλου, έχοντας πετύχει δύο νίκες. Οι επιτυχίες ήρθαν απέναντι σε Μπαρτσελόνα (εντός) και Γαλατάσαραϊ (εκτός).
20:49
Από την πλευρά του, ο Παναθηναϊκός έχει πάρει τρεις νίκες. Όλες εντός έδρας, απέναντι σε Μακάμπι, Ζάλγκιρις και Γαλατάσαραϊ.
20:51
Το παιχνίδι διεξάγεται την O2 World Arena, εκεί όπου το 2009 το "τριφύλλι" κατέκτησε το πέμπτο ευρωπαϊκό του τρόπαιο
20:51
Εκτός των άλλων, ο Παναθηναϊκός μετρά τέσσερις σερί νίκες επί της Άλμπα Βερολίνου.
20:53
Παράλληλα, ο Δημήτρης Διαμαντίδης θα φτάσει τα 240 παιχνίδια στην Euroleague, αφήνοντας πλέον πίσω του τον Κώστα Τσαρτσαρή
20:53
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού προθερμαίνονται λίγη ώρα πριν την έναρξη του αγώνα
20:58
Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων
21:00
Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση επί της Γαλατάσαραϊ, ενώ η Άλμπα Βερολίνου από την εκτός έδρας ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα
21:00
Διαμαντίδης - Μποχωρίδης - Γιάνκοβιτς - Γκιστ - Μπατίστα οι πέντε πρώτοι για τον Παναθηναίκό
21:03
Ο Χάμοντς σκοράρει για τρεις (3-0 στο 1')
21:03
Επίθεση 14'' για τον Παναθηναϊκό, μετά από παράβαση των Γερμανών στην άμυνα
21:03
"Απαντάει" ο Μποχωρίδης, από την περιφέρεια (3-3 στο 2')
21:04
Φάουλ του Γκιστ, στον Κινγκ. Ο φόργουορντ της Άλμπα προσπάθησε να διεισδύσει προς το καλάθι του "τριφυλλιού"
21:04
Τάπα του Διαμαντίδη στον Ταμπού, με τον Γιάνκοβιτς να μαζεύει τη μπάλα
21:05
Επιθετικό φάουλ του Γκιστ. Το δεύτερο προσωπικό του Αμερικανού φόργουορντ, που πηγαίνει άμεσα στον πάγκο. Στη θέση του ο Αντώνης Φώτσης.
21:06
Ο Ραντόσεβιτς χάνει ένα πολύ εύκολο καλάθι, αλλά ο Μποχωρίδης δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα. Νέα επίθεση για τους Γερμανούς.
21:06
Νέα καλή άμυνα από τους "πράσινους", που παίρνουν την κατοχή
21:07
Τάπα του Ραντόσεβιτς στον Διαμαντίδη. Οι Γερμανοί τρέχουν στον αιφνιδιασμό, αλλά ο Μποχωρίδης κάνει γρήγορα το φάουλ
21:07
Περίπου τέσσερα λεπτά έχουν παιχτεί, με μόλις δύο εντός παιδιάς καλάθια μέχρι στιγμής
21:09
Ο Γιάνκοβιτς διεισδύει, αλλά ο Ραντόσεβιτς βγάζει τη μπάλα εκτός παρκέ. 1.2'' για την επίθεση των "πρασίνων"
21:09
Χωρίς αποτέλεσμα η επαναφορά. Η μπάλα πέρασε εκτός παρκέ από τα χέρια του Μπατίστα
21:10
Επιθετικό φάουλ του Μπάνιτς στον Γιάνκοβιτς. Ο Κροάτης προσπάθησε να ποστάρει, αλλά πήρε θέση με αντικανονικό τρόπο
21:10
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ στην O2 World Arena
21:11
Οι δύο ομάδες σουτάρουν με 2/11 εντός παιδιάς μέχρι στιγμής, την ώρα που έχουν κάνει ήδη 5 λάθη
21:12
Ωραίο καλάθι από τον Μπατίστα, με χουκ (3-5 στο 6')
21:13
Βήματα από τον Ρέντινγκ
21:13
Εξαιρετική δουλειά από τους "πράσινους" μέχρι στιγμής
21:13
Κάρφωμα από τον Γιάνκοβιτς, που κρεμιέται από το καλάθι της Άλμπα (3-7)
21:14
Ο Μπάνιτς σκοράρει μετά από περίπου έξι λεπτά, για την Άλμπα (5-7)
21:14
Φάουλ του Ρέντινγκ στον Γιάνκοβιτς, σε προσπάθεια του δεύτερου να πάρει θέση κοντά στο καλάθι
21:17
Εύστοχος και στις δύο ο Διαμαντίδης (5-10 στο 8')
21:17
Μετά από περιπέτεια, ο Μπάνιτς μειώνει (7-10)
21:18
Ο Γιάνκοβιτς αστοχεί από τη γωνία, για τρεις
21:18
1/4 τρίποντα έχει ο Παναθηναϊκός
21:19
Ο Ρέντινγκ ισοφαρίζει με σουτ τριών πόντων (10-10 στο 9')
21:20
Βάζει και τη βολή ο φόργουορντ της Άλμπα (13-10 στο 9')
21:20
11'' για τον Παναθηναϊκό
21:21
Ο Σλότερ σκοράρει για τρεις στην εκπνοή του δεκαλέπτου (13-13)
21:21
Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με νταμπλ σκορ (5-10) στο 8ο λεπτό, αλλά από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι πέτυχαν οκτώ αναπάντητους πόντους (για το 13-10 του 9'). Ο Σλότερ όμως σκόραρε στο φινάλε της πρώτης περιόδου, ισοφαρίζοντας σε 13-13.
21:22
3/9 δίποντα, 2/4 τρίποντα και 1/1 βολές έχουν οι Γερμανοί
21:22
2/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα και 3/4 βολές για τον Παναθηναϊκό
21:22
Η Άλμπα κυριαρχεί πάντως στα ριμπάουντ, αφού έχει τα διπλάσια (10 έναντι 5)
21:23
Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο
21:23
Η κατοχή στον Παναθηναϊκό
21:23
Καλάθι με ντράιβ, από τον Νέλσον (13-15 στο 11')
21:24
Ο Ρένφρο καρφώνει τη μπάλα
21:24
Νέα ισοπαλία στο παιχνίδι (15-15)
21:24
Ο Φώτσης σκοράρει για τρεις στο τέλος της επίθεσης του "τριφυλλιού"
21:28
Γκολ φάουλ από τον Ταμπού, που δίνει προβάδισμα τεσσάρων πόντων στην Άλμπα (19-15 στο 14')
21:31
Ο Διαμαντίδης προσπάθησε να κλέψει τη μπάλα, αλλά δεν τα κατάφερε. Τζάμπολ έδειξαν οι διαιτητές στη μονομαχία του με τον ΜακΛιν.
21:31
Ο Μπλουμς στη θέση του Σλότερ
21:31
Ο ΜακΛιν κερδίζει το τζάμπολ
21:32
Δύσκολο καλάθι από τον Ρέντινγκ, που προσποιείται στον Νέλσον και σκοράρει στο τέλος της γερμανικής επίθεσης (21-17 στο 15')
21:32
Φάουλ στον Διαμαντίδη. Είναι το τέταρτο ομαδικό της Άλμπα. Από το επόμενο, βολές για τον Παναθηναϊκό.
21:34
Ριμπάουντ από τον Νέλσον, που προσπαθεί να τρέξει στο ανοιχτό γήπεδο και κερδίζει το φάουλ
21:34
Βολές για τον πλεϊμέικερ του "τριφυλλιού"
21:37
Με τρίτη προσπάθεια, ο Γκιφάι σκοράρει (25-20)
21:37
Άλυτο πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό τα επιθετικά ριμπάουντ της Άλμπα
21:37
Ο Διαμαντίδης αστοχεί από την περιφέρεια...
21:38
2/7 τρίποντα έχουν οι παίκτες του Ιβάνοβιτς
21:39
Δύσκολο καλάθι από τον Ραντόσεβιτς (27-20 στο 18')
21:39
21:39
Τάιμ άουτ πήρε ο Ιβάνοβιτς
21:40
Μεγάλο πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό τα ποσοστά εντός παιδιάς (6/19) και τα ριμπάουντ (22 έχει η Άλμπα, εκ των οποίων τα 9 επιθετικά)
21:41
Ο Ταμπού αστοχεί από τη γωνία, αλλά ο Ραντόσεβιτς παίρνει ένα ακόμη επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρει (29-20 στο 19')
21:42
Ωραία επίθεση από τον Παναθηναϊκό, με τον Μπατίστα να κερδίζει το φάουλ και να εκτελεί βολές
21:48
ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (11/25 δίποντα, 2/6 τρίποντα, ,1/2 βολές, 23 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 8 λάθη, 4 ασίστ, 1 τάπα): Γκιφάι 2, Κινγκ, Ταμπού 2, Βάργκας 2, Μπάνιτς 4, Ρέντινγκ 7 (1), Ρένφρο 2, Χάμοντς 3 (1), ΜακΛιν 3, Ραντόσεβιτς 4.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (4/12 δίποντα, 2/8 τρίποντα, 8/10 βολές, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 7 λάθη, 3 ασίστ, 2 τάπα): Σλότερ 3 (1), Μποχωρίδης 3 (1), Γιάνκοβιτς 3, Φώτσης, Νέλσον 5, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντίδης 2, Γκιστ, Μπατίστα 4, Μπλουμς 2.
21:50
Από που σκοράρουν οι παίκτες των δύο ομάδων
21:54
Οι 22 πόντοι στο πρώτο ημίχρονο είναι season low για τον Παναθηναϊκό στη φετινή Euroleague
22:00
Ο Διαμαντίδης σκοράρει για τρεις (29-25 στο 21')
22:01
Καλή άμυνα από τον Φώτση στον ΜακΛιν, που αστοχεί
22:01
Φάουλ του Ρένφρο, στον Μπατίστα
22:02
Νέο φάουλ από τους γηπεδούχους, με τον Ραντόσεβιτς (πάνω στον Διαμαντίδη)
22:02
Καλάθι δύο πόντων με τον Μπατίστα, που πήρε το επιθετικό ριμπάουντ μετά από χαμένο λέι απ του Διαμαντίδη (29-27 στο 22')
22:02
Καλάθι και φάουλ από τον Ραντόσεβιτς
22:03
Εύστοχος και στη βολή ο σέντερ των Γερμανών (32-27)
22:03
Κακή επίθεση από τον Σλότερ, που βιάστηκε
22:03
Κάρφωμα από τον ΜακΛιν (34-27 στο 22')
22:04
Κερδισμένο φάουλ από τον Μπατίστα (θύτης ο Ραντόσεβιτς). Βολές για τον Ουρουγουανό σέντερ
22:05
Καλάθι από τον Γιάνκοβιτς, που βάζει τέλος στο σερί των γηπεδούχων (36-29)
22:05
Δύο βολές για τον ΜακΛιν, που κέρδισε μία ακόμη μονομαχία με τον Φώτση
22:06
Αλάνθαστος από τα 4μ50 μέτρα ο Αμερικανός (38-29 στο 24')
22:06
Ο Φώτσης παίρνει το επιθετικό ριμπάουντ, μετά από άστοχο σουτ του Γιάνκοβιτς, και μειώνει (38-31)
22:06
Κλέψιμο από τον Διαμαντίδη
22:07
Λάθος από τον Σλότερ
22:07
Ο Κινγκ σκοράρει για τρεις και βάζει την ομάδα του μπροστά με δέκα πόντους (41-31 στο 25')
22:07
Τάιμ άουτ από τον Ντούσκο Ιβάνοβιτς
22:08
Τα ποσοστά των "πρασίνων" σε δίποντα (41%) και τρίποντα (30%) παραμένουν απογοητευτικά
22:09
Νέο άστοχο σουτ τριών πόντων, από τον Φώτση
22:09
Καλή άμυνα από τον Γιάνκοβιτς, η μπάλα εκτός παρκέ. 8'' για την επίθεση της Άλμπα
22:12
Βρισκόμαστε στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου, με το "τριφύλλι" να έχει σαφές επιθετικό πρόβλημα
22:13
Ωραίο καλάθι από τον Μαυροκεφαλίδη, που μειώνει στους εννιά (42-33)
22:14
Νέο καλάθι από τον Μαυροκεφαλίδη. Ο Νέλσον έχασε το λέι απ στον αιφνιδιασμό, αλλά ο Έλληνας σέντερ πήρε αμέσως μετά τη μπάλα και σκόραρε
22:15
Στο -7 (42-35) ο Παναθηναϊκός, με τον Σάσα Ομπράντοβιτς να καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ
22:16
Κλέψιμο από τον Γκιστ
22:16
Κάρφωμα από τον Αμερικανό φόργουορντ (42-37)
22:18
Συνεχόμενα χαμένα σουτ από τους παίκτες της Άλμπα, αλλά όσο παίρνουν επιθετικά ριμπάουντ, θα βρίσκουν πάντα τη λύση
22:18
Ο Νέλσον έκανε το φάουλ στον Μπάνιτς, που θα πάει στη γραμμή για δύο βολές
22:18
Ο Κροάτης μπορεί να βάλει τέλος στο σερί των "πρασίνων"
22:18
Ευστοχεί στην πρώτη
22:19
Μέσα και η δεύτερη (44-37 στο 27')
22:19
Εύστοχος από τα 6μ75 ο Διαμαντίδης (44-40 στο 28')
22:20
Λήξη των 24'' της επίθεσης των Γερμανών
22:20
Ο Παναθηναϊκός πείθει πλέον με την εμφάνισή του στις δύο πλευρές του παρκέ
22:20
1'20'' έμεινε στο τρίτο δεκάλεπτο
22:20
Τρίποντο από τον Μαυροκεφαλίδη, που μειώνει στον πόντο (44-43 στο 29')
22:21
12-2 το επιμέρους σκορ για το "τριφύλλι"
22:22
Ο "Μαύρο" έχει πετύχει 7 πόντους μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών, βοηθώντας στην ανατροπή του σκορ
22:22
Φάουλ του Γκιστ στον ΜακΛιν, που έχει τη δυνατότητα να εκτελέσει δύο βολές
22:23
1/2 έχει ο παίκτης της Άλμπα (45-43)
22:23
Άστοχο σουτ δύο πόντων από τον Μαυροκεφαλίδη, αλλά ο Γιάνκοβιτς είναι στη σωστή θέση για να πάρει το επιθετικό ριμπάουντ
22:24
Χαμένος αιφνιδιασμός από τον Νέλσον, αλλά η μπάλα περνά εκτός παρκέ από τα χέρια των Γερμανών
22:24
13'' έχουν στη διάθεσή τους οι "πράσινοι"
22:25
Αστοχεί -εκτός ισορροπίας- ο Διαμαντίδης
22:25
Τέλος τρίτου δεκαλέπτου: Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός 45-45
22:25
Το "τριφύλλι" πέτυχε στο τρίτο δεκάλεπτο περισσότερους πόντους απ όσους είχε βάλει σε όλο το πρώτο ημίχρονο (23 έναντι 22)
22:26
Τα ποσοστά του βέβαια παραμένουν χαμηλά τόσο στα δίποντα (37%) όσο και στα τρίποντα (35%)
22:26
Το γεγονός όμως πως δεν επέτρεψε στην Άλμπα να πάρει εκ νέου πολλά επιθετικά ριμπάουντ (πήραν μόλις 3), βοήθησε στην ανατροπή του σκορ
22:27
Όλα έτοιμα για την έναρξη της τελευταίας περιόδου
22:27
7 επιθετικά ριμπάουντ πήρε ο Παναθηναϊκός στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλάζοντας άρδην την εικόνα της αναμέτρησης
22:27
Λάθος από τους γηπεδούχους και η κατοχή στα χέρια των "πρασίνων"
22:29
Στην άλλη πλευρά του παρκέ σκοράρει για δύο (45-48 στο 32')
22:29
Μαζεμένες καλές άμυνες από τους παίκτες του Ιβάνοβιτς που έχουν τον απόλυτο έλεγχο
22:29
Τρίποντο από τον Γιάνκοβιτς (45-51 στο 23')
22:30
Φάουλ του Μαυροκεφαλίδη στον Ρέντινγκ, που θα πάει στη γραμμή για δύο βολές
22:30
Το +11 (42-31) της Άλμπα, έγινε -6 (45-51) μέσα σε διάστημα εφτά αγωνιστικών λεπτών
22:31
Μόνο τη μία βάζει ο Ρέντινγκ (46-51 στο 33')
22:31
Με τρεις ψηλούς πλέον ο Παναθηναϊκός, αφού ο Φώτσης πέρασε στη θέση του Γιάνκοβιτς
22:34
Ο Μπλουμς κλέβει τη μπάλα και ο Μαυροκεφαλίδης σκοράρει στον αιφνιδιασμό (46-53 στο 35')
22:35
Φάουλ του Μπλουμς στον Ρέντινγκ. Δεν έχουν να δώσουν άλλο οι παίκτες του Ιβάνοβιτς
22:35
Ο Ραντόσεβιτς σκοράρει από το "ζωγραφιστό" (48-53 στο 35')
22:35
Δίποντο από τον Μαυροκεφαλίδη που διατηρεί το "τριφύλλι" στο +7 (48-55)
22:36
Ο Ρένφρο σκοράρει μπροστά από τον Μαυροκεφαλίδη (50-55)
22:36
Ο Νέλσον αστοχεί για τρεις, αλλά ο Φώτσης παίρνει το επιθετικό ριμπάουντ
22:37
Δεύτερο σερί επιθετικό ριμπάουντ από τον Φώτση, που αμέσως μετά σκοράρει για τρεις (50-58 στο 36')
22:37
Επιθετικό φάουλ του Ραντόσεβιτς πάνω στον Μαυροκεφαλίδη
22:37
Εξαιρετική δουλειά από τους ψηλούς του Παναθηναϊκού, που είναι οι κύριοι υπεύθυνοι για την ανατροπή της αναμέτρησης
22:38
Η ομάδα του Ιβάνοβιτς βρίσκεται στο +8 (50-58) με 3'46'' να μένουν για το τέλος της αναμέτρησης
22:38
Ο Μαυροκεφαλίδης έχει πετύχει 11 πόντους μέχρι στιγμής, όλοι στο δεύτερο ημίχρονο
22:39
Δεύτερο σερί τρίποντο από τον Φώτση (50-61 στο 37')
22:40
Καλή άμυνα από τον "Μπάτμαν" που παίρνει ακόμη ένα ριμπάουντ
22:40
Τάπα του Ραντόσεβιτς στον Νέλσον
22:40
Μειώνει με σουτ τριών πόντων ο Ρέντινγκ (53-61 στο 37')
22:40
22:40
2'37'' μένουν ακόμη για το φινάλε
22:41
Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Παναθηναϊκό, στα τελευταία έντεκα αγωνιστικά λεπτά
22:41
Το σχήμα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς με τον Γκιστ στο "3" έδωσε τη λύση αφού το -11 (42-31) μετατράπηκε σε +11 (50-61)
22:42
Μειώνει ακόμα περισσότερο ο Ρένφρο (55-61 στο 38')
22:42
Δεύτερο σερί λάθος, αυτή τη φορά από τον Μαυροκεφαλίδη
22:43
Ο Έλληνας σέντερ κάνει το φάουλ (αντιαθλητικό), που δίνει τη δυνατότητα στους Γερμανούς να μειώσουν ακόμα περισσότερο
22:45
Από τη στιγμή που προηγήθηκαν με έντεκα πόντους κι έπειτα, οι "πράσινοι" δεν έχουν κάνει σουτ
22:46
1'18'' μένει ακόμα
22:48
Ο Ρέντινγκ χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει!
22:50
Ο αρχηγός του "τριφυλλιού" βάζει την πρώτη (59-64)
22:50
Μέσα και η δεύτερη (59-65)
22:50
Τάιμ άουτ από τον Σάσα Ομπράντοβιτς
22:51
Ο Διαμαντίδης κλέβει τη μπάλα από τον Ρέντινγκ!
22:53
Η ομάδα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο Top 16, και τη δεύτερη συνολικά στην Euroleague