Πεδουλάκης: "Αλλο ματς την Παρασκευή". Σφαιρόπουλος: "Απόλυτως δίκαια ο ΠΑΟ"

Δεν είχε πολλά πράγματα να πει μετά τη νίκη επί του Πανιωνίου ο Αργύρης Πεδουλάκης.

Χαρακτηριστικά τόνισε: "Ήμασταν σοβαροί. Σεβαστήκαμε και τον εαυτό μας και τον Πανιώνιο. Είναι μια ομάδα με πάθος και κατεύθυνση. Στηριχτήκαμε στην άμυνα μας που ήταν σε πολύ καλά επίπεδα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο «ανεβάσαμε» την άμυνά μας, δημιουργήσαμε προβλήματα στον Πανιώνιο, βρήκαμε τα σουτ και κάναμε το 1-0.

Την Παρασκευή θα είναι ένα τελείως διαφορετικό ματς. Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για να πετύχουμε τον στόχο μας".

Από την πλευρά του ο Γιάννης Σφαιρόπουλος είπε : "Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για την νίκη. Απόλυτα δίκαιη νίκη. Θέλαμε να φανούμε ανταγωνιστικοί και στο πρώτο μέρος εν μέρει το καταφέραμε. Το ματς τελείωσε στην τρίτη περίοδο.

Εμείς μπήκαμε χαλαρά σε άμυνα και επίθεση. Δώσαμε σουτ στον Παναθηναϊκό και το πληρώσαμε με την διαφορά να μεγαλώνει. Χάσαμε την συγκέντρωσή μας. Δεν λειτουργήσαμε ομαδικά με αποτέλεσμα να χάσουμε το ματς. Θέλουμε να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στην συνέχεια για να δείξουμε ένα καλύτερο πρόσωπο την Παρασκευή".