Έβγαλε ντέρμπι η κληρωτίδα

Όχι με Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός αλλά με Άρης-ΠΑΟΚ αρχίζει η νέα μπασκετική σεζόν, καθώς η κληρωτίδα έφερε τις δυο ομάδες, του Παναγιώτη Γιαννάκη και του Ηλία Παπαθεοδώρου, αντιμέτωπες στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου.

Η παραδοσιακή μονομαχία στο "Παλέ" μεταξύ του Άρη και του ΠΑΟΚ προέκυψε από την κλήρωση των πρώτων φάσεων του Κυπέλλου μπάσκετ. Οι δυο ισχυρές δυνάμεις της Θεσσαλονίκης θα συγκρουστούν για μία θέση στα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπως η ΑΕΚ με το Ρέθυμνο. Ο κάτοχος του τίτλου Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός, που μπαίνουν στην ίδια φάση, θα μάθουν τους αντιπάλους τους εν καιρώ και αφού πρώτα ολοκληρωθούν όλοι οι αγώνες των προηγούμενων γύρων.

Α' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική (13/09)

01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ

10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ

11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.

13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

 

2η Αγωνιστική (16/09)

17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.

26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

 

3η Αγωνιστική (20/09)

33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α28

34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α25

35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α20

36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α24

37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α17

38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18

40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

 

B' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική (23/09)

41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 - ΤΡΙΚΑΛΑ BC

42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 - ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ - ΚΥΜΗ

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α37

47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΛΑΥΡΙΟ

48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

 

2η Αγωνιστική (27/09)

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α47

50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α41

52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

 

3η Αγωνιστική (30/09)

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (04/10)

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ

56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ

57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ

58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Α' Αγώνας (05/11)

59. -

60. -

Β' Αγώνας (01/01 ή 02/01)

61. -

62. -

 

ΤΕΛΙΚΟΣ (17/02)