Ο Κλάους έβαλε τέλος σε "μαρτύριο" 580 ημερών!

Γκίνια... τέλος! Ο Κλάους Αθανασιάδης έπρεπε να περιμένει 1791 αγωνιστικά λεπτά για να πετύχει γκολ στο πρωτάθλημα και το κατάφερε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

athanasiadis

Πριν από 1,5 χρόνο, ένα γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη σε παιχνίδι πρωταθλήματος δεν αποτελούσε "είδηση". Τώρα όμως είναι και αυτό, διότι πέρασαν ούτε δυο αλλά 580 ημέρες από τη τελευταία φορά που ο Έλληνας επιθετικός είχε σκοράρει σε παιχνίδι πρωταθλήματος.

Η Μακάμπι Χάιφα ηττήθηκε στην έδρα της 2-1 με τον Κλάους να πετυχαίνει, επιτέλους, γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με το οποίο υπέγραψε το τελικό σκορ.

Ο Αθανασιάδης έβαλε τέλος σε ένα σερί 1791 "στείρων" αγωνιστικών λεπτών, καθώς τόσα κύλισαν από τις 20 Μαρτίου 2016, όταν είχε σκοράρει στον αγώνα του ΠΑΟΚ με την Καλλονή.

Μπορεί έκτοτε να σκόραρε σε επίπεδο πλέι οφ, προκριματικών Τσάμπιονς Λιγκ, προκριματικών και ομίλων Γιουρόπα Λιγκ, και κυπέλλου Ελλάδος, αλλά δεν είχε ούτε ένα σε επίπεδο πρωταθλήματος.