Έπρεπε να περάσουν τρεις μήνες και να φύγει ο Γιάννης Αναστασίου από τον πάγκο για να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα η Κόρτραϊκ. Έστω και με επεισοδιακό τρόπο...

Η Νάπολι προηγήθηκε με κανονικό γκολ του Ινσίνιε κόντρα στην Μίλαν, όμως ο βοηθός είδε... οφσάιντ και ο διαιτητής αναγκάστηκε να ζητήσει τη βοήθεια της τεχνολογίας. Η συνέχεια επί της οθόνης (VIDEO).

Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς επέστρεψε επτά μήνες μετά το σοβαρό τραυματισμό του κόντρα στην Νιούκαστλ και μάλιστα πέταξε ΜΥΘΙΚΗ ατάκα με... λιοντάρια και ανθρώπους, κάνοντας τον Πογκμπά να... δακρύσει από τα γέλια (VIDEO).

Τα τρία σημεία που έχει "λοκάρει" στο πλάνο του ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, η διαφορετική προσέγγιση σε σχέση με το ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό, αυτό που περιμένει απ’ τους "κιτρινόμαυρους" κι έχει επισημάνει στους παίκτες του και η "πρώτη" του Τζανδάρη στην αποστολή.

Ο Ολυμπιακός έχανε τα άχαστα, ο Επασί έπιανε τα... άπιαστα και ο Λεβαδειακός ήταν κοντά στο βαθμό της ισοπαλίας στο "Καραϊσκάκης". Στο 84ο λεπτό, ωστόσο, ο Γάλλος έκανε το μοναδικό λάθος στο παιχνίδι και ο Κούτρης υπέγραψε το 2-1 υπέρ των "ερυθρόλευκων".

Από την αρχή πρέπει να ξεκινήσει το σερί του στα εύστοχα πέναλτι ο Κώστας Φορτούνης, κυνηγώντας τον Λάγιος Ντέταρι, αφού στο ματς με τον Λεβαδειακό το ρεκόρ του... μηδένισε.

Έπαιξαν μαζί πέντε χρόνια στον Ολυμπιακό κατακτώντας ισάριθμα πρωταθλήματα και το βράδυ του Σαββάτου βρέθηκαν αμφότεροι στο Φάληρο για το ματς των Πειραιωτών με τον Λεβαδειακό. Δείτε PHOTOS.

Έχεις Φυντάνη; Δεν χάνεις...

Τελ. ανανέωση : 18/11/17 19:26

Με τον Ηλία Φυντάνη στο τιμόνι της η ΑΕΛ δεν λέει να χάσει. Σ' ένα "τρελό" ματς με τον Απόλλωνα στο "ΑΕΛ FC Arena" οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που σκόραραν πρώτοι και πήραν ένα σπουδαίο "τρίποντο" που τους απομάκρυνε από τη ζώνη του υποβιβασμού χάρη στο τελικό 1-0.

Η νέα διοίκηση της Μίλαν δαπάνησε πάνω από 200.000.000 ευρώ για μεταγραφές όμως τρεις ρεπόρτερς των "New York Times" έρχονται να ρίξουν "βόμβα" στα θεμέλια των "ροσονέρι". Διαβάστε τι... ανακάλυψαν!

Ο Τάκης Λεμονής θέλει... εντυπωσιακή νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό και γι' αυτό κατέβασε όλα τα δυνατά επιθετικά του όπλα. Ευκαιρία σε Ζιλέ, μέσα ο Μποτία.

Ο ΠΑΟΚ βρήκε συμπαραστάτη ή... αντικαταστάτη του Πρίγιοβιτς μέσω "Facebook" και χάρη στον Γιώργο Σαββίδη. Τι είδε ο γιος του μεγαλομετόχου του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη στα social media και έκανε το κάλεσμά του.

Πρωτοφανές ξέσπασμα του πατέρα του Απόστολου Βέλλιου, Κώστα, ο οποίος αλά πατέρας Χούτου βγήκε να υπερασπιστεί τον γιο του που δεν παίζει στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Χαρακτήρισε τον παραγκωνισμό του υιού του ντροπή και αηδία.

Ασυγκράτητος! Λίγες μέρες μετά την πρόκριση στο Μουντιάλ της Ρωσίας, ο... ανεβασμένος Μάρκους Μπεργκ άνοιξε το σκορ για την Αλ Αΐν μόλις στο 9ο λεπτό, ενώ πέτυχε και δεύτερο γκολ εννέα λεπτά αργότερα (VIDEO).