22η αγ.: Με Μαντούκα ο ΑΠΟΕΛ, με Οκκά η Ανόρθωση

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση, που επικράτησαν 1-0 των Νέας Σαλαμίνας και Ερμή Αραδίππου αντίστοιχα.

Μετά την ήττα στο ντέρμπι με την Ανόρθωση και τον αποκλεισμό από την ΑΕΛ στο Κύπελλο, ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 1-0 τη Νέα Σαλαμίνα και διατηρήθηκε στο -4 από την κορυφή. Σκόρερ του μοναδικού γκολ ήταν ο Μαντούκα με ωραίο, συρτό σουτ στο 26ο λεπτό.

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Η Ανόρθωση είχε τον έλεγχο καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο ο Ερμής αντιστάθηκε σθεναρά. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου και σκόρερ του ήταν ο Οκκάς με κεφαλιά.

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Άχνα και ΕΝΠ. Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 25' με προβολή του Βέντερ, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 80' με κεφαλιά του Ρουσιά.