25η αγ.: Ασέλγησε στην ΑΕΠ ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ φιλοδώρησε με έξι γκολ (6-0) την ΑΕ Πάφου και διατηρήθηκε μόνος στην κορυφή της Α' Εθνικής Κύπρου. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν και πάλι ο Ντουντού Μπιτόν, ο οποίος σκόραρε δύο φορές, ενώ άλλα δύο τέρματα έβαλε ο Κώστας Χαραλαμπίδης.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μπήκε φορτσάτη στην αναμέτρηση και με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου ο Μάριο Σέρτζιο άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό σουτ, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο ηρωικός Κώστας Χαραλαμπίδης έδωσε έτοιμο γκολ στον Μίκελ Μπέκμαν, ο οποίος έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Ντουντού Μπιτόν, ο οποίος αποκτήθηκε τον Ιανουάριο και σκοράρει κατά ριπάς. Κόντρα στην ΑΕΠ βρήκε δίχτυα 2 φορές, έφτασε τα 5 γκολ και ουσιαστικά εξασφάλισε τη νίκη της ομάδας του. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Κώστα Χαραλαμπίδη που με τα 2 γκολ του διαμόρφωσε το τελικό 6-0.