35η αγ.: Η Σίτι νικά και ελπίζει

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε εύκολα τη Γουέστ Μπρομ (3-1) και -με ένα παιχνίδι λιγότερο- παραμένει στο κυνήγι της πρωτοπόρου Λίβερπουλ.

Η Σίτι κατάφερε από νωρίς να δείξει ποιος είναι το αφεντικό της αναμέτρησης. Στο 3ο λεπτό ο Σαμπαλέτα πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Αγκουέρο και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 10ο λεπτό ήταν η σειρά του Αργεντινού να σκοράρει το τέταρτο γκολ σε πέντε παιχνίδια απέναντι στη Γουέστ Μπρομ για το 2-0.

Η απίστευτη ντρίμπλα του Ντόρανς και το εύστοχο σουτ στο 16ο λεπτό έβαλαν ξανά τη Γουέστ Μπρομ στο παιχνίδι και δυσκόλεψαν τη Σίτι, αλλά στο 36' η κεφαλιά του Ντεμιτσέλις έφερε το φυσιολογικό 3-1 με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στο β' μέρος η Σίτι είχε τον έλεγχο του αγώνα απέναντι στην ακίνδυνη Γουέστ Μπρομ. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και κράτησε με άνεση το 3-1, έχασε ωστόσο τον Σίλβα με τραυματισμό.

Απίθανη ντρίμπλα από τον Ντόρανς (VIDEO)

35η αγ.: Μία ανάσα από τον τίτλο η Λίβερπουλ