Μέσα σε 4 λεπτά... 3 γκολ η Άρσεναλ (VIDEOS)

Καταιγιστική η ομάδα του Βενγκέρ στο εκτός έδρας ματς κόντρα στην Άστον Βίλα, με τους "κανονιέρηδες" να πετυχαίνουν 3 γκολ μέσα σε λιγότερα από 4 λεπτά (32', 33', 36')!

Ιδανικά ξεκίνησε τον αγώνα κόντρα στην Άστον Βίλα η Άρσεναλ, με τους "κανονιέρηδες" να προηγούνται πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με 0-3.

Ωστόσο, αυτό που κάνει ακόμα πιο εντυπωσιακό το μέχρι τώρα αποτέλεσμα είναι το γεγονός πως τα τρία γκολ μπήκαν σε κάτι λιγότερο από... 4 λεπτά!

Αρχικά, ο Μεσούτ Οζίλ άνοιξε το σκορ στο 32' με πλασέ, αφού πρώτα είχε δεχθεί υπέροχη μπαλιά από τον Ντάνι Γουέλμπεκ.

Ένα λεπτό αργότερα, οι δύο παίκτες άλλαξαν ρόλους, με τον Οζίλ να "σερβίρει" από τα δεξιά ένα "έτοιμο γκολ" στον Άγγλο και εκείνος απλά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 36', ακόμα μια όμορφη ενέργεια των παικτών του Βενγκέρ. Βγαίνει η παράλληλη μπαλιά από τα αριστερά και ο Αλί Σισοκό της Βίλα στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.